202 pondělníček, aneb dnes píše AIMI

Tak už mám taky nějaký jařiny (myšleno roky), tak si musím pomalu vychovávat nástupce. Páč vyštěkat 201 smysluplných pondělníčků a udržet v pozornosti i ty, co nás nemusijou, ale čtou, je velkej mazec. Takže dneska valí naše omladina.

Jako, co to mělo znamenat?

Zdarec, jak nejvíc, říká mamka a mě nenapadá lepší pozdrav. Tak takový “šoking” si důrazně vyprošuju. Hned mě to mohlo trknout, když jsem jela bez mamky, že to smrdí nějakým “levingstonem” (levárnou).

Je fakt, že mi to potom páneček vysvětloval, ale asi to měl udělat naopak. Prostě nastal čas odkrýt karty a podívat se na svět očima pana Rentgena. Proč? Tak to snad víte, ne? Aha, tak asi ne. Takže malá exkurze do světa chovatelů.

Zdravý a nezdravý

Vono je to tak. Pokud by to bylo všechno v richtiku (v pořádku), tak by se množili pouze jedinci nespříznění, zdraví, kloubně bezproblémoví, a jinak v linii rodové nemocemi nepostižení.

Bohužel občas bývá opak pravdou. S vidinou zisku se občas nakryjí psi nemocní, spříznění a kyčelně neuspokojiví. Jak je to možné? Jednoduše. Peníze, peníze a zase peníze. Nejhorší na tom je, že potom dochází k řetězové reakci, kdy potenciálně zdravá linie vpustí do svých řad někoho, kdo je dysplazicky uměle vhodný a je tu hned problém pro další generace.

Tak teda, to su pěknej chytrolín, ale je fakt, že mně s tím pondělňajsem pomáhá páneček. :)

Raději nechovná, než nevhodně chovná

My to máme tak. Prioritní je láska mezi námi a našimi dvounoháčemi. Pokud bych z nějakého důvodu nebyla uchovněná, třeba z důvodu vlivů různých a jiných, tak se vůbec nic neděje. Naše smečková láska by neutrpěla. Totiž my, než bysme šli do nějaké levárny (levingstonu), tak se raději obejdeme bez  štěňátek. Pravdou je, že vyznat se v tom je pro laika velký oříšek. Ale o tom to na tom světě, bohužel, je. Proto buďte opatrní a občas se podívejte, jak velkýho bulíka vám někdo věší na váš ctěný nosánek.

Jak na to?

Říká náš páneček:

Pokud jdete na rtg dysplazie (rtg kyčelních kloubů) je vhodné jednak zvolit si kvalitního retgenologa a posouzení nechat na jiném odborníkovi. Proč? Kupodivu si posuzovatel nedovolí zmršit snímek někoho jiného, svůj snímek ohodnotí dle své momentální nálady. Je pravdou, že budoucí majitel štěňátek nezjistí, zda uváděné hodnocení rodičů, např. A/A odpovídá skutečnosti, anebo je vylepšené. Tam bohužel dochází k řetězové reakci v neprospěch následných vrhů. Co si myslíte, že vyplyne ze spojení zkreslených výsledků psa a fenky? Ještě štěstí, že známe své pappenheimské. No, ale to je vlastně blbost, páč když se nezeptáte na správném místě, tak vás některé odbornice a demagožky (fuj to je slovo) natolik zblbnou, že nemáte úniku.

Co z toho vyplývá? My akity jsme natolik inteligentní, že si v žádném případě nezasloužíme být majetkem bezpáteřních, vychytralých neinteligentů. A máte to.

Jo už končím, páč se páneček nějak mračí. Takže pár fotek z našeho rtg focení, pro jistotu jsme sjeli i všechny ostatní dostupné končetiny, klouby a tak.

Tak to je všecko. Myslím, že na to jak jsem mladá, tak docela dobrý, ne?

Vaše holky, AIMI a mamka AKI.