3. týden štěněcí

Vidí, slyší a skoro chodí

Jsou to sice malé krůčky, ale s velikánskými změnami. S čím začít. Nejdříve tedy asi s pondělním vážením. Jako hrdá matka mohu konstatovat, že mají štěnda trojnásobek porodní váhy, což je výborné. Ono je to taky vidět na fotečkách, jaci jsou to cvaldové.

A už máme i hrdá jména. Jisté to mají holky. Bojovnice zůstane doma s maminkou Akinkou a její celé jméno je AIMI SHIAWASENA KENSHA. Mamánčino rodné jméno je AKIRO SHIAWASENA KENSHA a Kliďaska se bude pyšnit jménem ASUKA SHIAWASENA KENSHA.

Kluci si musí ještě počkat na volbu nových pánečků, který bude AKIO a který AKITO.

24 hodin nervů

A to si teda musím postěžovat. Chtěla jsem ty moje štěnda přihlásit do soutěžě o nejklidnější štěňátka a ještě, že jsem to neudělala. V pondělí večer začali kňourat, fňukat, hulákat jak na lesy a vydrželi to do úterního večera. Až se mi z toho na chvíli zastavila produkce mléčné tekutiny a já se k nim nechtěla ani hlásit, jak mě rozčilovali. Tímto děkuji mým pánečkům, že nevyskočili z okna, neutekli do lesa, neotupili se šnapsem a nosili, chovali, konejšili a tak.

A potom jak mávnutím kouzelného proutku. Už jsou to zase ty moje zlatíčka. Už je zase  všechny miluju. Život je krásný a štenda zvlášť.

První přikrmovačka

Jakmile se jim otevřela očka, začali šmejdit po boxu a vzhledem k tomu, že u toho kojení občas i baštím, začali mně studovat obsah misky. Jednak je to neslušný, druhak to je moje žrádlo a třeťak jsme naznali, že jim to mlíčko asi už nebude stačit. Pánečkovi tak přibylo rázem na vaření pět dalších strávníků.  Cože byl jejich první chod? Pomletá kuřecí prsíčka s jemně nastrouhanou mrkví, vše lehce zatažené ve vařící vodě a to vše do kašovité podoby rozmícháno s kozím mlékem. No prča to byla veliká. Děcanda rychle pochopila, že kdo zaváhá, nežere, tak mi toho na úklid moc nenechali.

No nic, příště už asi budou fotečky na všech čtyřech. Řeknu Vám, že je to pěkná prča. Motají se, jak vítr v komíně, ale nevzdávají to.

ŠŤASTNÉ A VESELÉ

Tak si to všichni náramně užijte, hlavně buďte hodní na své čtyřnohé miláčky a necpěte jim ty lidský dobroty, jak někteří vloni. Víte, že nás pak bolí bříška a můžeme z toho dost onemocnět.

AKI, AIMI, AKIRO, ASUKA, AKIO a AKITO