A jsou tu zase prázdniny a já si dám pauzu

Zákony by měly platit pro všechny

Odvolávám se na nový Občanský zákoník §494: “Živé zvíře má zvláštní význam a hodnotu jako nadaný živý tvor”. Z toho vyplývá, že nejsme věcí a i když nemáme svůj ZP (Zákoník práce), máme také nárok na dovču. Tak to je jeden úhel pohledu, ten druhý mi napovídá, že bych vás měla nechat odpočinout, dovolovat se a nenutit číst moje zážitky. A taky se budete možná na mě zase více těšit. Určitě vás nepřipravím o zajímavé historky a kulišárničky. Budu vám je servírovat po prázdninách.

Vím, že se trochu opakuju, ale víte jak, opakování je matka moudrosti. Prostě pauza, přestávka, válenec, nefachčenko, nemakačenko a nepsalenko. Nevím teda, jestli to vydržím celý dva metry (jako měsíce), ale nechme se překvapit. Takže ještě naposledy před prázdninami.

Marťas, Pavlas + Máruška

I když jsme tomu nikdo nevěřili, tak můj kamarád, trenér, částečný vychovatel a tak, zplodil štěně. Je to fenka a jmenuje se Máruška. Je to teda celej Mates, hlavně vizuálně, tak uvidíme co z toho vyroste.

A aby toho nebylo málo, tak v srpnu se rozroste rodinný babinec o další kousek. Narodí se totiž Ellinčina sestřička. Tak teď se už pánečkovi nedivím, že je z toho už dopředu vedle sebe.

Jedasky – voda v rybníku

Napřed něco pozitivního. Hej, víte, že máme v Jedaskách čapí rodinu? A víte, že mají dvě mimča? A víte, že rostou jak z vody? Nee, nevíte, tak hoďte vočmens (tedy podívejte se) na živý vysílání jejich růstu na www.jedovnice.cz/capi/.

No a teď k meritu věci, čili k vodě v rybňajsu. Tak já teda nepodezřívám pánečka, že hulí nějakej těžkej matroš, ale je fakt, že jeho informace ze zpráv na ČT 24 týkajících se množství vody v rybníku Jedovnickém mě nenechali ouplně klidnou. Páč ten rybňajs, i když je občas zelenej, jak brčálovník, miluju. Tak jsem byla ráda, že jsme to jeli zrekognoskovat. A výsledek? Špica největší, tedy dobrman, okáčko a tak. Netuším, co ten starosta, jako mediální hvězda v TV vykládal, že není vody, zda nenechal odpustit kousek rybníka pro věrohodnost jeho slov, ale v každým případě, situace není kritická, ani zoufalá, ani sinicoidní, spíše nadějná a stav hladiny vody na dobré cestě. Ne vše, co člověk slyší a psovi se říká, je pravdou.

Tak jsme se tak pěkně vyčvachtali, vyblbli a vybláznili (teda vono spíše jenom já), až jsme z toho ouplně hotovsoni. Aimi zase jenom na krajíčku, i když jsem se ji snažila všemožně nalákat k aportování, který mně včera neskutečně šlo. Snad příště, mně to vlastně taky trvalo, než jsem se s tou tekutinou sžila.

Takže drazí moji příznivci, tedy spíše naši příznivci, mé maličkosti a Aiminky. Chovejte se na těch dovčách slušně, myslete na svý čtyřnohý kamarády, aby jim nic nescházelo a ani nepřebývalo a po prázdninách čus bambus. A těm, kteří sledují fejs, semo tamo, určitě nějakej fotkovej pozdrav pošlu. Krásné léto….

AKI a AIMI