Aimi a její první výstava

Dětřichov a Krajská výstava KCHMPP

Tak jen na vysvětlenou ta složitá zkratka. KlubCHovatelůMáloPočetnýchPlemen je klub ve kterém se v sekci akit druží, scházejí, soutěží, bonitují a uchovňují jedinci mého plemene. Jejich pánečci jsou taky strašně prima a jsme tu velice spokojeni.

Ale k věci. Strašně ten psí život letí. Není to tak dlouho, co mě ta moje holčička vysávala a už má za sebou první výstavu. A skoro ve stejném stáří jako já. Tedy jsem spočítala, že jsem byla na první výstavě v Mladé Boleslavi o 5 dnů mladší. Ale výsledkově jsme na tom stejně. Tak taky musím podotknout, že jsem nasadila vysokou laťku. Musím tedy ale přiznat, že cítím u AIMI potenciál, tak jak všichni ostatní, trochu větší. No uvidíme. Jak se říká: „Bude z ní něco velkého, pokud ju něco malýho ne………“. Byla úžasná, všichni se z ní mohli zbláznit, jakou má pěknou barvičku, to bude celý tatínek (jako Sempou) a takový kydy. Pardón, ale byla jsem přehlížena, jak rezervní pes do psího spřežení. No, abych nelhala, byla jsem i pochválena, jak jsem po štěňatech zmohutněla a zkrásněla. Tak uvidíme, jak se budu líbit na výstavách. Tentokrát jsem pouze zevlovala, páč při registraci přihlášek byla v dohlednu špatná kombinace hárání s vylínaným kožuchem. A to, prosím pěkně, není kombinace na výstavu.

Nad plán jsme zůstali na závěrečku štěňat. Bylo nás tam jak psů, takže výběr do užšího finále nás potěšil a stupně vítězů jsme těm prťavějším rasám upřímně přáli. Ale zmohlo nás to všechny fest.

Jak se mají moje děcanda – díl čtvrtý

Druhá sestřička Aiminky se jmenuje AKIRO. Hlášení pánečka asi nepotřebuje komentář: „Ani si nevieme predstavit, ze by sme ju nemali. V podstate sa da povedat, ze ona ma nas a nie mi ju. Je proste panom domu. Najradsej chodi pozerat do chladnicky .. teda vzdy ked ju otvorime musi skontrolovat co tam je nove a pripadne co by sa jej hodilo. Hned na druhy den co bola u nas v nepozorovanej chvili vytiahla klobasu a vsimli sme si to az ked s nou pochodovala po dome. Samozrejme obrus na stole je na odpis. A poupravovala dizajnersky okrajove listy na plavajucej podlahe. Nepacili sa jej ukoncenia tak ich vsetky povyberala. A to ze mam obe ruky pookusovane a mam blizko k malomocnym netreba ani dodavat. Nechapem ako je to mozne ale akokolvek ju chytim vzdy ma tymi zubkami dociahne. Uz mame dva co jej vypadli odlozene pre zubkovu vilu.“  (V případě potřeby si vyžádejte na info@vseproakity.cz překlad do jazyku patřičného kmene :) )

Tak pro dnešek končíme. Vaše Aki a Aimi