Aki a Elli

Kámoška Ellinka

Víkend opět neměl chybu. Měli jsme doma naši Ellinku, venku byl pařák, že jsme nestačili odfukovat, hrozilo nebezpečí, že budou naši mít pysky, jak havajskej domovník a s Ellinkou byla zábava, jak nejvíc.

Jinak by mě zajímalo, kolik ještě těch bazénů budeme mít. Snad každej dvounoháč bude mít jeden, ne? Ellince jsme nafoukli její speciální bazén, naši ji neprozřetelně ukázali, kde se vypouští voda. Ještě ji bylo zdůrazněno, že ten špunt nesmí vytáhnout. No hádejte, jak to dopadlo.

Pak jsme byli na prochajdě, Ellinka mě vedla (teda skoro) na vodítku a já musela dávat hodně velký pozor, aby neměla leteckej den. Taky jsem se koupala v rybníku, ale zatím mě to moc nebere. Kdybych tam nebyla nenápadně navedena, tak bych tam asi bývala byla nešla. Mě voda vyhovuje maximálně pod bříško a to stačí. No, třeba tomu koupání přijdu na chuť, jak ta dvoučlenná bílá smečka, co si se mnou nechtěla hrát a furt ve vodě aportovali. Ale náhodou celkově to byla paráda.

Tak to je tedy ten kapitalismus?

Tak našim nestačí, že bavím týdně mnoho svých přátel svými pondělníčky. Teď jsem dostala nůž na krk (tedy obrazně). Že prý, když už je stojím toliko peněz a mám ty webovky, na kterých je jakýsi e-shopík, tak ať prý ho trochu rozjedu. Napřed jsem nevěděla, jak mám něco rozjíždět, řidičáku nemaje, ale pak mně to doklaplo. Takže mně šrotují mozkový závity, co bych tam asi mohla prodávat. Jednak, aby se to líbilo, druhak, aby se to prodávalo a třeťak, abych na tom neprodělala kožuch. Mám teda už nějaký úžasný nápady, akorát nevím, jak to dopadne. No, dám vám samo zavčas vědět. Už teď ale vím, že ten, kdo si z mýho budoucího e-shopíku něco pořídí, přispějě na dobrou věc. Tedy zase na ten Domov pro týraný psy RAFAEL, kam posíláme penízky z objednávek na BARON.CZ, prostřednictvím banneru na mých stránečkách.

Takže pomalinku šetřete korunky, až řeknu “fčíl” (tedy jako teď), tak ať máte za co nakupovat. Myslím, že se Vám tam bude plno věciček líbit, ale nechte se překvapit.

Ještě nějakou fotečku navíc

APPO – Akinčina psí poradna a odpovědna

Dneska zase něco z knihy Turid Rugaas – Konejšivé signály – Na jedné vlně s vašim psem.

Pokud se pes postaví mezi člověka a návštěvu, či dva psy, není to projev žárlivosti, ale snaha zabránit možnému konfliktu.

Takto může reagovat i člověk, postavit se mezi dva psy při hrozícím nebezpečí, mezi psa a to na co štěká.

Tak velký nazdarec a pořádný štěkanec.

Aki