Akule a bledule

ANIMAL EYE

Tak mi na stránkách přibylo nové logo. ANIMAL EYE, z.s. je celostátní nezisková organizace, jejímž účelem je hájit a prosazovat práva a zájmy zvířat, především pak zvířat v zájmovém chovu. Její vznik podnítilo znepokojení nad neutěšeným stavem ochrany zvířat v České republice. Moc jim fandíme a věříme, že pomůžou potřebným zvířátkům. Tak se tedy koukněte a držme tlapky, ať jim to šlape.

Na bledulích

Sice nevím, proč se někdy říká “ty jsi bledule” jako vyjádření nespokojenosti s prokrvením dvounoháčských tváří, když jsou to tak krásný kvítka. Občas vám prostě nerozumím. Teda štreka to byla, až sem se lekla, že jdeme snad do Tokia, ale stálo to za to. Ta naše příroda je opravdu, ale opravdu moc krásná.

Velikonoce se blíží

Toto valí, toto valí. Představte si, že už budu u těch mých dvounoháčů druhý velikonoce.

A tak mně napadlo pár psích mouder. Až budete zase velikonočně hodovat, nedejte nic na ty naše “psí oči”, smutný pohledy a hypnotizující výrazy. My bychom samo chtěli všechno, co jíte vy, ale ty následky pak raději ani nedomýšlím.

A taky až budete dávat paničce zasloužilou nakládačku na zadek a nebo ji polívat vodou nebo voňavkou vězte, že to mnohým pejskům nebude připadat moc veselé. A to vřískání si také můžeme vyložit jinak. Pak by teda mohl taky řádně ječet hodovník a v lepším případě odejít domů v kraťasech.

APPO – Akinčina psí poradna a odpovědna

Dneska zase něco z knihy Turid Rugaas – Konejšivé signály – Na jedné vlně s vašim psem.

Očichávání země

Obvykle to děláme proto, abychom se seznámili se všemi pachy, čteme ty naše “psí noviny“.

Můžeme však tím také  vysílat konejšivý signál v případě setkání s cizím člověkem, psem, atd. Je to buď signál na zklidnění situace a nebo projev, že se necítíme bezpečně.

Tak se teda mrskejte a zmrskejte s rozumem, ať to všechno dobře dopadne. Vaše Akule