Co je v domě, není pro mě

Tak nějak to vy dvounoháči říkáte, ale je fakt, že je tím myšleno něco jiného, než mám na mysli já.

Myš

No myš, to se ještě nevědělo, možná pár, možná celá famílie. Pravdou je to, že máme doma nezvané hosty, nebo hosta. Jak je to možné, jak jsme to dopustily? No to je právě ta záhada. Víte, že já jsem dost šikovná myšolovka, čuchohledka, zvukosledka, ale to tedy asi jen venku.

Začalo to tak, že se v místnosti zvané špajzka, kde jsou mimo jiné i dobrůtky pro nás, začaly dít divné věci. Tetrapakové krabice s tekutým obsahem záhadně tekly, obsah sypkých hmot v pytlících se objevoval i mimo ony pytlíky a páneček dostával kartáče, že to je jeho vina, že tam neopatrně s těmito záležitostmi manipuluje a tak.

Až přišla ta osudná noc, kdy panička uslyšela podezřelé zvuky. Jako nevím, jak na to došla, my s Aimi jsme nic neslyšely a byly nechutně probuzeny z hlubokého spánku. Nechápaly jsme proč nás panička ve 3 hodiny ráno častuje otázkami a pobídkami typu, “kde je myšička, chyťte myšičku”, a tak. Poklepali jsme si s Aimi významě na čelíčko, tedy když se panička nedívala a s uklidňujícím zívnutím ji nechali hrát hru “myško, kde jsi”.

Myš musí z baráku

Každičké ráno dostával páneček informaci o tom, v kterém čase nad ránem komunikovala s myší. Až to pánečka dožralo a zavelel. “Ta myš, bo co to je, musí z baráku”. A jak řekl, tak se stalo. Ale co tomu předcházelo? Neskutečné sobotní manévry. Kolonoskopie střev špajzky po totálním vyprázdnění. No hrůza.

Tak tedy k věci. Bylo nalezeno několik myších minišpajziček s úzkostlivě pečlivým důrazem na vytříděný sortiment. To znamená zvlášť minipiškoty, které nám záhadně mizely a způsobovaly občasné podezření pánečků, že nám je kradou. Samostatně uskladněné granule nejmenované značky Platinum Iberico, což náš významný pamlsek. Další minizásobník byl zaměřen na ořechy vlašské, lískové a mandle. Pokud nás někdo podezíráte ze skutečnosti, že máme doma pěknej .ordel, tak to teda ne. Vona ta myš myšovitá byla velice obratná a mazaná a jak se říká u nás na brněnsku, čórovala velice sofistikovaně.  Teda sofistikovaně, to už není hantecem, ale dle slovníku s významem promyšleně, propracovaně a využívající složitých metod.

Myš valila z baráku

Abych to myší trápení ukončila, myš napáchající dalších škod na majetku igelitovém, papírovém a ostatním si rozbila myšvam (odvozeno od výrazu vigvam) v motorové části boxu mrazícího, kde jsou uchovávány všechny masové dobroty pro naše maličkosti. Ve špajzu obnaženém se dala na útěk chaotický, nejdříve lapena rukou paničky osazenou rukavicí, která se snažila myšku umístit do jedné z pastiček (nemyslím tím to lůžko smrtelné ), páč plánem bylo vyvést myšku za hranice chráněného území Moravský kras tak, aby nás již nikdy nenašla. Avšak výsledek se trochu vymknul plánu. myš vykřikla, panička se lekla a páneček se slovy “a val” nasměřoval myš ven z kuchyně.

Výsledkem je:

  1. Pořádek ve špajzu
  2. Zabitá sobota
  3. Nezabitá myš

A to je vlastně vše.

Jo, ještě pár nemyších fotek

Zdar, jak nejvíc. A+A