Důležité poslání

Ellinčino hlídání

Asi jste si všimli, že jsem už skoro dospělá. Už tak neřádím, takže moje pondělníčky jsou už méně zábavné, ale zase o to poučnější. Ono, mezi náma, dyť já budu mít příští měsíc celé dva roky. Dostávám už důležité úkoly a ten nejmilejší je, když hlídám naši malou Ellinku. Tak to jsem potom důležitá jak nejvíc. Jako tento víkend. Hlídala jsem ji na každém kroku, sedu, lehu, či skoku.

Náš les

Hele, tak prochajdy lesem, ty já přímo zbožňuju, ale to všichni víte. A hlavně, když tam lítají srnky, co mají bílý prdelky jako já. To je potom žůžo, hlavně panička je občas jak brzdící pes Filipes. Ale teda dvounoháči, musím vám dost důrazně štěknout, že jestli budete v tom lese řádit tak jako letos, tak za chvilku nebude les, nebudou prdelky, nebudou zvířátka, nebude pes Filipes a nebudeme se mít kde procházet. Tak bacha na to kácení, je to potom k zbláznění.

APPO – Akinčina psí poradna a odpovědna

Dneska zase něco z knihy Turid Rugaas – Konejšivé signály – Na jedné vlně s vašim psem.

Šťěňata

Štěňata umí vysílat pouze 1 signál – zívání. A to v okamžiku, když je zvednete ze země. Začátek od 1., 2., 3. dne. V 6 – 8 týdnech již mají vyvinutou většinu řeči. Od 2,5 – 3 měsíců vysílají a přijímají při výcviku povinné signály. Společenský výcvik a mening v různých prostředích jsou dvě nejdůležitější věci. Od 4 – 4,5 měsíce žijí štěňata na tzv. štěněcí průkaz. To znamená, že si toho mohou poměrně hodně dovolit, aniž na to dospělí nějak reagují. Bezpečné, přátelské a starostlivé období, podložené trpělivostí se prolíná až do období “pubety”. Pokud místo útlaku berete ohledy na štěněcí city a necháte je vyvíjet v souhře se svou “smečkou”, poskytnete štěněti správný základ  pro harmonického a dobře komunikujícího dospělého psa.

Čus bambus. Akča