Hačikó (忠犬 ハチ公) mánie znovu pokračuje

Hači kó

Hači znamená  osm / osmý, což je číslo odkazující na pořadí narození ve vrhu. Kó znamená princ, vévoda. Richard Gere je vynikající americký herec, roku 2009 byl natočen podle japonského snímku z roku 1987 Hachiko Monogatari film Hačikó – příběh psa. Alespoň 1 x ročně provádí TV kontrolu funkčnosti slzných kanálků dvounoháčů a vyvolává neskutečnou mánii těch diváků, kteří s našim výjimečným plemenem ještě nepřišli do kontaktu. A vůbec nezáleží na tom, v které zemi se tento příběh zrovna odvysílá. Tentokrát to ve velkém postihlo naše bratry na Slovensku.

Po vánočním odvysílání se spustila neskutečná lavina zájemců o štěňata tohoto plemene. Jak uvádějí slovenští chovatelé, jejich telefony zvoní minimálně 12 x denně a někteří zájemci by si odvezli svého věrného medvídka nejlépe do 5 minut. Bohužel, tak jak jsem psala v některém z předvánočních pondělníčků, převážná část těchto dvounoháčů nemá základní znalost a představu o našich náturách, potřebách a vlastnostech. Bohužel je to voda na mlýn množitelům a velká starost pro kvalitní chovatele, kteří musí ještě s větší pozorností třídit zájemce.

A teď se musím trochu pocamrat (pochlubit). Šampión Sempou Go Fuen No Oka, otec mých dětí,  a jeho smečka se stali součástí televizních novin TV JOJ, která o této mánii odvysílala reportáž.

Naše fyziognomie

No a tak jsem si taky uvědomila, že jsem vám dlouho nic chytrého neštěkla o našich tělech a duších. Takže dneska trochu kosterních informací. Abyste taky měli trochu, jak se říká, “ánung” o stavbě našeho těla.

Zima, kosa, klepat kosu, kaltna, klendra, kosygin, kláda, kruta

Tak na ten nadpis čučím a nevím, co s tím. Nevím, jak to máme v naší rodné zemi, ale tady u pánečků jsem objevila obrovskou zajímavost. Nenašla jsem ani jedno nářečové, či slangové slovo na téma zima, které by začínalo na jiné písmeno než je “K”. Zapátrala jsem v okultních vědách a dozvěděla jsem se, že je to písmeno intuitivní, stálé, mužské, jeho živlem je vzduch. Takže teď už to chápu. Vzduch a zima jdou přece dohromady.

Hlavně jsem ale zjistila, že mne zima a sníh nabíjí neskutečnou energií, blbnu jak ta naše půba, chutnat mi také z toho dovádění začalo nějak víc a jak my potom dokážeme být unavený, tak to je tedy mazec. Takže budiž zima a její všechny “káčkový” synonyma pochválena.

Zdravíme vás, dobrý den, zase páčko za týden. A+A

    PředcházejícíNásledující