Heč, mám nový postroj a ….

A zase ta faleška

Děcka faaakt. Proč to tak zase mám. Tak jsem si myslela, že jsem už dospěla a prdlačky. Asi mám zase tu falešku. Furt se někde povaluju, spím a nebo si jenom tak v leže bdím, normálně mám rozhozený chutě, co jsem měla ráda, tak teď nemám, co jsem neměla ráda, tak to bych si kliďánko dala, nebaví mě, co mě bavilo, a mám strach, že mě bude bavit něco, co mě nebavilo. Protivná su sama na sebe, natož na ostatní, furt si zahrabávám žrádlo, jako kdyby mělo být v brzké době hodně špatně, pelech mě rozčiluje, tak se ho snažím pořád nějak rozhrabat. Jo, a v boudě, co mám v luxusním v kotci a kam normigo nechodím, jsem dělala s přítomným senem takovou můru, až se páneček vylekal. Ještěže netahám po zahradě plyšáky jako děcka. Prostě su zas jakási nanicovatá. Už abych měla ty svoje mimča. Slyšela jsem pánečky, jak si šuškali, že mi jedno štěndo nechají a tak mě to snad přejde. Stejně si nedovedu představit, že půjdou ostatní do světa. Jo, kdyby nebylo těch procházek, tak se z toho asi celá zblázním.

Dárečky, ty já ráda

Dostala jsem dáreček, heč. Teda dva. Mám nový postroj a stopovací vodítko. Za postroj su ráda, páč ten starej mně teda dost pil krev. Teda spíš rozčiloval a šimral na kožuchu. Pořád jsem se otřepávala, jako kdybych měla tanec svatýho Víta. Teď jsem taková více dámička a vyniknou lépe moje lepé tvary, co říkáte? Akorát nevím, proč se tomu vodítku říká stopovací. Copak ze mně bude nějaký Vinetou? Koho bych asi já tak stopovala. Ale neva, přejmenuju ho na vodítko prochajdovo-pobíhací. A je to.

Něco málo foteček

APPO – Akinčina psí poradna a odpovědna

A zase něco z anatomie.

Víte, že jste měli kdysi zuby skoro jak pes? Když jsme mimča, tak máme 28 zubů mléčných zubů. To sou ty hrozný jehličky, kterýma vám projevujeme lásku. Mezi 4 – 7 měsícem se přezubujeme a v osmi měsících máme chrup trvalý, který má 42 zubů.

Vývoj lidského chrupu byl velmi složitý. Původní počet lidských zubů byl 44, znamená to 22 zubů v horní a 22 zubů v dolní čelisti. S postupem vývoje zemědělství, dále s průmyslem a hlavně s tepelnou úpravou jídel se počet a tvar zubů upravoval. Dnes je ustáleno 32 zubů.

Tak zase za týden, jo? Aki