Já a BARFOVÁNÍ

Barfíček – to je moje potěšení

Čágos belos amigos mučačos. Akinkos přešlos plynulos na barfos.
Dobrý, že šílenci?
Negómete to? Tak já Vám to tedy přeložím. Ahoj moji miláčci, Akinka přešla bez sebemenších zdravotních i psychických problémů na změnu stravování formou tzv. BARFU.
Zas nic? Tak ste Japonci a nebo co? Vlastně Japonec su já, teď jste mně pěkně dopletli.
Tak tedy malá lekce z názvosloví, milánkové.

BARF je zkratka, která se dá vyložit mnoha způsoby = Born Again Raw Feeders (znovuzrozen krmit syrově), = Bones And Raw Food (kosti a syrová potrava) , = Biologisch Artgerechte Rohe Futerung (biologicky vhodná syrová výživa), ale pořád znamená to samé – je to metoda výživy masožravých domácích zvířat přirozeným způsobem – tedy syrové maso, kosti, zelenina a ovoce. Inspirací nám může být jídelníček divoce žijících psovitých šelem, zejména vlka.

Tak tedy popořadě, jak to se mnou bylo, je a snad i dále bude.
Tak prvak nebylo jednoduché sehnat kvůli alergiím granule, druhak mně poslední dobou nechutnali a nutila jsem paničku, aby mi je míchala do vývarů a nebo s masem a třeťak se naši dozvěděli na dovči, že existuje nějaký BARF a že ty granule, který mi za draho kupují, možná ani neobsahují to, co by obsahovat měli, protože to nikdo nehlídá a je v tom chaos, svrab a neštovice, jak říká páneček.

A tak bylo rozhodnuto, že vyzkoušíme tzv. BARF částečný, čili poloviční, čili večerní kombinovaný ráno se zdravými granulemi za studena lisovanými.

V pondělí jsem dostala ráno takový jakýsi válečky a naši si mysleli, že asi budu metat kotrmelce, že. Tak jsem je vočuchala, podívala se pohledem člověka s IQ 180 na neandrtálce a hrdě se pouze napila. Celý den sem se těšila na prochajdu, že se dojím kokinkama za dobře odvedenou práci při poslouchání povelů. A tak samo, zas klasika s povelama – sedni, lehni, zůstaň, nezůstávej, znáte to. Asi po desátým povelu a pamlsku mně teprve docvaklo, že si pochutnávám na těch ranní válečkovaných granulích. No tak jsem to vzdala a už mně chutnají i ráno.
No a v pondělí večer, překvapení největší z největších. Cítila jsem až přes sklo z terasy, jak voní to co páneček odděluje z těch kostiček a modlila se, aby mi dal aspoň čuchnout z blízka. A najednou byla přede mnou miska, hrála barvama jak noční Las Vegas a uvnitř to voňavé kuřecí syrové masíčko. Tak jsem ho zblajzla jak malinu a to další barevný, co tomu říkají zelenina jsem si dala jen tak z povinnosti trošinečku, abych neurazila. No naši měli radost jak nejvíc.

1.pořádná barf večeřeAle celkem mi chutnaloNěco jsem tedy nechala

 

 

 

 

 

Dobrot jak nejvíc

Druhý den mi to už zamíchali, tak jsem měla výběr masa složitější a zbytek mi ještě zamíchali s vejcem, a tak jsem zbodla skoro všechno.
No a třetí den to páneček vychytal úplně, zeleninku mně posekal, s masíčkem zamíchal, olejíčkem lososovým pokapal, to všechno promíchal a já to sežrala všechno, než by jste řekli „Goro před Tokiem“, jak kdybych byla sto let hlady.
Jo, jo, ten můj páneček je pašák, to je hlavička, pane wachmajster.

3. den barfu3. den po barfu

 

 

 

 

 

Abych papala taky trochu zdravě, dostala jsem 5 den jogurtík s rozmixovaným ovocem. Taky to bylo k sežrání.

Ale dost už o těch dlabancích.
Na cvičáku sem byla tentokrát v sobotu hned ráno, aby nám nebylo moc teplo a bylo to dost dobrý, páč tam byli cizí psi, a já chtěla být hned vedoucím zájezdu, což mi bylo velice rychle rozmluveno. Jo a potkala jsem tam žíhanou Akitu Airi, která taky píše občas na netu. Tak asi příště umělecky splknem.

Naše Ellinka

No a potom už rychlý masakr. V sobotu přijela naše vnučka Ellinka, tak se z ní zas naši mohli zjančit a já jenom sledovala tan binčóřisko, co za ní zůstávalo.

Já a Ellie (1024x683)Naval tu misku (1024x683)Tak toto radši nechcu vidět (1024x683)

 

 

 

 

 

Jedno vím jistě, dybych to udělala já, tak su hned deportovaná do kotce, ale Ellinka ne, je to nějaká spravedlnost?
Není, ale já to nesu statečně, páč jsem „samurajská fenka“.

 

Tož zdarec dvounožáci, zase příští týden.

Vaše Akulinka.