Já a ježci

Ježčí mimčo

Normigo fakt u nás bydlí ježčí rodina. Napřed za mnou přišli 3 mimča. Jsou divný, pichlavý, kotoulavý a vystrašený. A já se vždycky prozradím, páč kolem nich začnu trojčit a štěkat. A už mám pánečka za zádama a mám po ježkách. No a v pondělí mě teda dostali, ježčo si normálně vzali na terasu a krmili ho, víte čím? Tak to teda neuhodnete ani omylem. No představte si, že mým barfeeeeem. Hrůza, Sodoma, konec světa.

Falešnej ježek

Po pá dnech na mně naši ušili pěknou ježkovinu. Jako že prý zase ježek. Tak sem ho zrekognoskovala a došla k závěru že jednak živej ježek nesedí na zadku, druhak píchá a třeťak jibnak smrdí. Takže z toho plyne závěr, že je asi ježek exitusák.

Podzimní práce

Abyste si nemysleli, kromě toho, že vyháním ze zahrady krtky, hraboše, rejsky, myši a jinou neplechu, tak mám i jiné zahradní úkoly. Jako třeba kradu z hromádky popadaný jablka, aby je mohl páneček zase sbírat, roztahuju po zahradě větvičky ze stříhanýho živýho plotu, hlídám pánečkovi nářadí a taky pánečka, aby si zase nezlomil nohu v těch ďourách, který zůstávají po mým lovu na škůdce hrabivé.

Miláček

Tak se asi picnu. Už jste někdy viděli psa, který se jmenoval Miláček? Tak já teda jo. No, jméno je to tedy pro pesana dost prčovní, ale je fakt, že byl miloučkej. A měl dost těžký osud a jeden náš známý se rozhodl, že ho zachrání a nechá si ho. Tak jsem teda zvědavá. Ale vyhráli jme si teda fest. To byla honča a rvačka jak nejvíc.

APPO – Akinčina psí poradna a odpovědna

Je po prázdninách a tak je třeba zase trochu nějakých psích mouder.

Také si váš pes pravidelně před spaním upravuje pelíšek? Není sám. Dělám to i já. My totiž máme toto chování uloženo v genech. Přestože si nás většina hoví pěkně v teple domova, stejně se projevuje instinkt, který je děděný po mnoho generací. Stejné točení a přešlapování prováděli i naši prapředkové ve volné přírodě. Tímto způsobem sešlapávali větvičky a listí, aby si vytvořili pohodlný důlek na spaní. Navíc během točení se do prostředí uvolňujeme také osobitý pach, který slouží jako určitý signál, že toto místo už je obsazené. Kdyby se nám tam náhodou chtěl někdo nacpat.

Ahojky a příští pondělňajs bude asi zajímavej. Akča

    PředcházejícíNásledující