Jak se Aimi stala rovnoprávnou ženou

Asi bych nejdříve ráda konstatovala, že naše pojetí GDPR bylo tak nesmyslně pečlivé, že jsme museli přehodnotit svůj postoj vůči této problematice. Takže kdo má nějaký problém, ať se, prosím, odhlásí z odběrů. A kdo přišel o luxusní minulý pondělníček se zápletkou na samém konci, tak ať udělá klik na : http://www.vseproakity.cz/sumavsky-mesicnik/

Co je všechno potřeba

Ptáte se k čemu? No přece se koukněte na titulek.

Stát se rovnoprávnou ženou fenou, která může mít papírový mimča, není jen tak.

Takže prvak, dobrá matka, dobrý otec a nadějí je kopec.

Druhak je třeba dosáhnout předepsaných výstavních úspěchů, my jdeme cestou tak akorát…

Třeťak je rtg DDK. Cože? No přece musí mít matka v pořádku dysplazii dolních končetin. My to máme legál, odborně a skvěle za A/A. Taky s takovými rodiči…..

A čtvťak jsem už dlouho nepoužila. To je bonitace. Kromě všeho, co jsem uvedla, musí odborník na plemeno akití zhodnotit všechny požadované parametry akitího standardu. A není to jednoduché. Kontroluje se ucho levé a ucho pravé, čenich, maska, čelo a tělo, záda, postoj, postavení ocásku, výška, běh a povaha, zuby, což bývá pro rozhodčího občas velká odvaha. No, prostě skoro z kůže vás vysvlečou a potom rozhodnou.

AIMI je kvalitní kus a přes to nejede šalina a ani bus.

Výstava a bonitace

První věc, která nám scházela, byl požadovaný výsledek na klubovce. Úkol zdánlivě jednoduchý, avšak… Ne každý rozhodčí se dobře vyspí, ne každý rozhodčí má stejný názor. Naštěstí jsme měli v kruhu odborníka a seriózního rozhodčího pana Václavíka.

Tady, kdybychom padli, tak by to asi bylo správné. A k tomu v kruhu s fenkou pánečkovi kamarádky Lenky. Byl to litý boj, Aiminka byla druhá s výbornou známkou V2 a Lenka skončila z nás dvou se svou fenkou předposlední se známkou V1. Všichni jsme byli nadšeni a spokojeni.

Potom už jenom poslední krok, bonitace. Nebudu vás napínat. Aiminka, jako by tušila, že ji jde o hodně předvedla nejlepší výkon své kariéry.Byla krásná, byla dokonalá, byla naše. Heuréka, stala se rovnoprávnou ženou.

Díky světe, díky přírodo, díky pánečci…… AIMi a AKI