Jaro je tu, zase bude o čem psát

Ten začátek jara musíme nějak protrpět

Chápeme, tedy alespoň se tak tváříme, že začátek jara je pro naše pánečky trochu časově náročný. Takže neprotestujeme a snažíme se spolupracovat.

Práce na zahradě je opravdu velice únavná, naše role jsou předem dané a dělí se na pozorovací, kontrolní a hlídací. Vzhledem k velikosti zahrady a různorodosti umístění pracovních pozic a hroznému zvyku pánečka rozdělat si více činností, prý aby nebyla práce jednotvárná, je to dost honča.

Role pozorovací je velice důležitá, páč pokud bychom ji prošvihly, tak nemůžeme logicky plnit role další. Takže nejdůležitější je stále pozorovat, kde se odehrávají pracovní dramata a plynule se tam přemísťovat. Třeba v sobotu měl páneček stanoviště 4.

Role kontrolní. Tak tam je to diskutabilní. Chce se mi napsat, že kontrolujeme, zda páneček odvádí dobrou práci, ale to asi budou mnozí protestovat, že je to kravina. Já teda už mám co porovnávat, protože sleduji tyto činnosti již 3 jaro, ale Aimi je tedy zahradnicky ještě nepolíbená. Takže shodněme se na tom, že já porovnávám, zda jsou dodržovány pracovní postupy z let předcházejících a Aimi se učí.

Role hlídací, tak ta je tedy hodně důležitá. I když tuto zodpovědnou činnost provádíme průběžně neustále, to znamená v režimu 24/7/365, u zahradických činností je totiž nutno také hlídat hlodavce, hryzce a polétavou ptačí zvěř tak, aby našeho alfáče nerušili a v případě sadeb něco neukořistili.

Sumasumárum, páneček je nadřenej a my sotva chodíme. Bude líp.

Ale taky i prochajdujeme

Nejen prací a hlídáním je člověk a pes živ. I trochu zábavy je do toho našeho smečkovýho života potřeba vložit. A jak se nám to počasíčko vylepšuje, tak té srandy bude asi stále více a více.

Takže velkej štěkanec a psí lízanec

AKI a AIMI

    PředcházejícíNásledující