Když je z pondělníčku úterníček

Prý zklamala technika

Nevím, nehodlám se v tom pitvat, páč tomu moc nerozumím. Tentokrát tu bude trochu zkrácený a velkej fofřík. Taky mám dneska ty narozky, tak su zvědavá, jak se naši popánečkujou.

Malá roste jak z vody, Mám z ní velkou radost. Jenom, aby mě modelína nepředběhla ve vaší přízni. Pánečka už si přivlastňuje fest, ráno ho už skoro ani nemám jak přivítat. Páneček totiž sejde ze schodů, sedne si na ten předposlední a mladá mu hópne kolem krku, obejme ho, jazykem si ho omotá kol a kolem a co já chudinka…. Je fakt, že si ale na mě páneček udělá taky čas a přijde s ranním objímáním a pusinkování. Prý to nemají akity rády, tak nevím, asi nejsu akita, bo co.

Velikánská důvěra

Ani nevím, jak jsme si to zasloužily. Normálně jsme dostaly na prochajdě kolem rybníka na chvilku takovou důvěru, že jsme mohly běhat bez vodítka. No, bylo to tak šoking, že nás ani nenapadlo utíkat. Tak jednak, já su už rozumější, druhak Aimi od nás moc prozatím neodbíhá a třeťak nebyla přítomna žádná nezbedná srnka.

B.J.A. a M.P-C – AKITA – Štěk třetí

Pokračování psí osvěty.

……. Pamatujte si, že akita není plemeno, které by skočilo z mostu, aby vám udělalo radost, jako je například border kolie. Je to plemeno, které myslí samo za sebe a je vrozeně vytrvalé ve svých názorech. …… Po 10 – 15 minutách opakovaného výcviku, zvláště za horka, je akita schopná sednout si a dát svému majiteli najevo, že si může jít kam chce, ale až se rozhodne, že půjde domů, ať se pro ni vrátí a vyzvedne ji.

P.S. Občas je to se stejně zásadovým pánečkem složité…..

Tak tedy zdar jak pes. Vaše Aki a Aimi