Když je z pondělníčku úterníček

Tak určitě. Vzhledem k tomu, že mám čtenáře inteligentní, nemusím vysvětlovat, že na takový svátek, jako jsou Velikonoce, ani pes nepíše, natož já. Takže s malým opožděním, alespoň jste se více tešili, tedy snad.

Háráníčko, hárání, ženiši mě nahání

No, tak si už asi 2 týdny hárám a už mě to neustálé olizování a čištění stop trochu unavuje. Ani nevím, jestli jsem víc unavená z hárání, nebo poklízení. Pořád někde polehávám a strašně se potřebuju s pánečkama mazlit. A co já mám nápadníků. Teda labutím jsem volná, jak pěstování koz v Andách, ale pejsci, tak to je jinej formát. Těm se líbím jak nejvíc a nejhorší je, že se mnou to taky jaksi začíná cvičit. Normálně si občas z ničeho nic začnu před pejskem kvikat, až nevím co s tím. Jo, a naši mě za to furt peskujou. Panečku, to je slovo “peskovat”, vono to má určitě něco společnýho se psama. To jsou věci, to jsou věci.

Velikonoční výlet

Tak to Vám mohu všem doporučit. Ráno to nevypadalo nic moc, spíš tedy nic, než moc. Páneček přišel s jakýmasi svázanýma halouzkama, na kterých byly takový cancoury, jak na tom laně při coursingu. A začal mně s tím nesmyslem plácat po mé drahocené zadnici a u toho ještě mlel jakýsi nesmysly o vajcách. Nejprve jsem ho nechala a jak to začal zkoušet na paničku, tak jsem mu po těch pentlách skočila a měl po ptákách, teda po pentlách.

Ale potom to už bylo super truper. Jeli jsme autem do takovýho krásnýho parku, kde bylo plno rostodivných zvířat. No některý jsem poznala už v zoologické v Brně, to jsem byla ještě mrně, ale některé jsem viděla poprvé. Akorát tam asi přestěhovali tu brněnskou lamu, a nebo nevím. Nechápu, co ty lamy na mně vidí. Zas byla jak opařená, fakt. Ale mně se teda víc líbili takoví barevní papagáji a nebo ty plyšoví králíčci. Hmm, hrát jsem si ale s nima nesměla. Jo, a opice, tak ty by taky šly. Domů jsem přijela tak vyřízená, že jsem sebou žuchla na dlažbu a spala, spala, a spala.

APPO – Akinčina psí poradna a odpovědna

Zase trochu z anatomie.

Na povrchu prstních polštářů na tlapkách máme my pejsci pachové potní žlázy. Tlapky jsou také jediné místo na našem těle, kde se vyskytují pravé, ekrinní potní žlázy. Celkem se na 1 cm2 polštáře nachází 400–500 žláz. Sekret má funkci při označování teritoria – hrabání po vykonání naší potřeby není neumělým pokusem výkaly zahrabat, ale slouží k rozetření výměšků těchto žláz. Sekrece také zvyšuje přilnavost polštářků k povrchu, což nám usnadňuje pohyb po suché a hladké podložce, a udržuje tlapky pružné. Věděli jste to? Naši teda ne.

Tak zase za týden. Akča

    PředcházejícíNásledující