Letošní posledníček

反復 2017

Tak, co bych teda na závěr roku štěkla.

My, teda já a Aimi, jsme se měly parádně. Jak se říká, máme se jak na zámku, ať to trvá věčně. A u nás, to si pište, žádnou změnu nečekáme. V naší smečce není vláda menšinová, je jasně pravicová, nesnášející extrémisty, komunisty, a ostatní “isty”.

Co se týká společenské komunikace, tak tam jsme tedy dosáhli, jako smečka, dalších pokroků. Rozšířili jsme okruh svých přátel, příznivců, odběratelů pondělníčků, tosemilíbistů a prostě těch, co nás můžou.

Jsme hrdí na to, že se nerozšiřuje počet nepřátel a jsme rádi, že se tento okruh ani nezmenšil.

Také jsme rádi, že jsme letos dosáhli 45% nárůstu objemu prodeje v e-shopíku, což znamená i 45% nárůst výše příspěvku na léčbu týraných psů v dočasném domově RAFAEL.

犬の年 čili rok psa

Převzato:

V čínském zvěrokruhu je rok 2018 rokem psa a městečko, z nějž pochází oblíbený hafan Hachiko se chce ujistit, že se rasa Akita Inu bude podílet na jeho propagaci na sociálních sítích.

Služba poskytující obrázky Akit na novoroční přání a sociální sítě poskytla 22 obrázků z webu města Odate, které jsou zdarma dostupné do 10. ledna 2018.

Hachiko, který předvedl svou dnes již legendární oddanost svému pánovi v dalekém Tokiu, byl původem z Odate.

Psi Akita Inu byli obsazeni v roce 2009 do hollywoodského filmu „Hachikó: příběh psa“, který režíroval, a také si v něm zahrál hlavní roli, Richard Gere. Film byl natočen podle japonského filmu z roku 1987 „Hachiko Monogatari.“

V roce 2012 dostal ruský prezident Vladimir Putin Akitu od Akitské Prefektury jako symbol díků za pomoc při vzpamatovávání se z velkého zemětřesení.

Od té doby, co se popularita této rasy rozšířila do celého světa, se nashromáždilo více než 500 000 příspěvků na stránkách Instagramu s hashtagem #akitainu.

Zaměstnanci města Odate nafotili fotky Akit Inu pro novou sezónní kampaň – v „hlavní roli“ jsou sestry Asuka a Ako a štěňata Akit pobíhající okolo.

Veřejnost má dovoleno upravovat si obrázky pro vlastní potřebu, ale zároveň je žádána, aby nepoškozovala půvab Akit v jejich přirozeném vzhledu.

Uživatelé jsou také žádáni, aby si uchovali „copyright“.

Toť oficiální zpráva.

Naše stanovisko

Vítáme rok psa a navrhujeme drobnou úpravu čínského i celosvětového zvěrokruhu. Roky, které nejsou přímo roky psími, budou od 1.1.2019 považovány za roky akití. Vyjímkou může být rok, který bude patřit ostatním inu.

Vánoční přání

Děkujeme všem našim známým i neznámým příznivcům za jejich přízeň. Zdravíme všechny akiťáky kteří mají zdravý rozum, všechny pánečky s papírovými i nepapírovými akitami i neakitami a prosíme všechny dvounoháče, aby nepodporovali svou koupí množírny, zachraňovali naše psí kamarády z útulků a chovali se k nám, jako k rovnocenným partnerům.

My vám za to uděláme na zemi nebe, odměníme se vám neskutečnou láskou, přátelstvím a přízní.

Všem dvounoháčům dobré vůle přejeme všechno nejlepší do roku 2018.

AKI, AIMI, CHS SHIAWASWA KENSHA