Myšilovectví

Vím, je úterý, ale v pondělí jste měli určitě jiné starosti. Takže pondělníček v úterý, na úvodní fotce můj postoj jak z partesu a zážitky z výletu na Velikonoční pondělí až v pondělí příští.

Vím, že nejsme kočky, ale…

Jak to teda mají kočky

Kočky chytání myší milují. A jako přirození lovci jsou v této činnosti velmi dobré. Kočka nebude myši lovit z hladu – na to je v domácnostech až moc dobře krmena. Je to pro ni vlastně přirozený instinkt. K boji s krysami a potkany byla vyšlechtěna i zvláštní plemena psů. Krysařík nese původní určení přímo ve svém jméně, k lovu krys a potkanů ve stodolách ale sloužili také teriéři, odtud jejich samostatnost, odvaha a instinkt lovit a zabíjet.

Krysaříci a ani teriéři taky nejsme, ale..

Myši teda lovíme. No, abych to upřesnila, já lovím,  ale mladá se teda nějak nepomamila. Sice snaha teda to jo, tu bych hodnotila na jedničku, styl má tak za tři, ale výsledek, tak to je koule jak vyšitá. Chápete to, že jsme ještě nezaregistrovali žádný její lovecký úspěch? Akorát mně plaší kořist, skáče za mnou jak janek a skutek utek, teda myš.

Lovení myší bych rozdělila do dvou kategorií. Povinná ochrana našich pozemků, tak tady se trochu rozcházíme v názorech s páníčkem. Každý máme jiný názor na postup lovu. On by si asi představoval, že bych měla počkat až půjde nějaká myš, rejsek či krtek kolem, při té příležitosti bych je asi měla zdvořile pozdravit a teprve potom zakousnout. Nedokáže pochopit, proč musím při tom lovu vytvořit zákop jak v první světové.

Druhou kategorií je lov sportovní. Tam nám naši tolerují vše, dokonce nás k lovu vyzývají bojovnými pokřiky “kde je myšička, hledej myšičku, chytni myšičku”. Dokonce se smějí, když norníkujeme a čouhá nám kolikrát ze země jenom ocásek. Prostě jsme si na prochajdách hodně podobní, tedy jiní než doma, veselí až rozverní, vymýšlející různé hovadinky a skopičinky.

Tak asi pošlu AIMI někam do školy.

Málem bych zapomněla

Už jste se divili, že? Žádnej hokej. Ale nebojte, na konec to nejlepší. Dneska naše milovaná KOMETKA hraje doma 3 zápas. A co je důležitý, že vedeme 2:0 na zápasy. Takže nám držte pěstičky a tlapečky.

Vzhůru Brno, Brno Kometa…..

AKI a AIMI