Napřed práce a potom zábava

Koupák

Kdo to neví, tak se to právě teď dozví. My máme totiž v našem městysu koupaliště. Což je pro dvounoháče skutečnost velice pozitivní, teda pokud bude v létě nějaký léto. Zatím jsou ty meterologické předpovědi na stejné úrovni, jak předvolební sliby. Čím více se blíží splnění předpovědi, tím více je to naopak. Tak snad si ty kožuchy dvounoháči budou moct trochu opíct. No, a páneček tam chodil celý týden pomáhat svýmu kámošovi, co tomu šéfuje, s přípravou na sezónu. A my jsme dostaly to privilegium chodit s pánečkem. Proč provilegium, no páč tam normálně psi nesmí. Ale my jsme dělaly pánečkvi ochranný a kontrolní doprovod, tak jsme mohly.

Víkend s Ell

Tak jsme přes víkend měli rozšířenou smečku. Přijelo za námi dvounohý štěndo Ellie. V srpnu bude mít 3 roky, který já už dávno mám, ale víte, jak je to s těmi psími výpočty. Já jsem už zasloužilá a seriózní mamka a ona ještě střeštěný děcko. Ale je s ní stále lepší zábava. Už není tak ufrněná, zaplinkovaná a uječená. Něco z ní asi vyroste.

Jeli jsme na výlet do westernovýho městečka v Boskovicích. Výsledkem byla spokojenost Ell, nespokojenost pánečků a naše velikánská únava. Ale jinak dobrý. Až na tu babiznu, co se divila, že si naši dovolili vstoupit s námi do restauračního zařízení (rozumějte jako se psy). No ta si naběhla. Teda pánečkovi naběhli na spáncích žíly jak lana na ukotvení zámořské lodi, paničce se několikanásobně zvýšil tlak a vrchní, který nám předem vstup povolil, předstíral, že je přítomen úplně někde jinde. No dostala babizna takový slovní výprask, že by si od ní pes kůrky nevzal. Teda vod ní ani tu nejvoňavější jitrničku. Naštěstí byla již na odchodu, takže nebylo třeba v rozepři pokračovat. A my s Aimi jsme byly ty nejhodnější akitky, které svět viděl. A tak na nás všichni koukali, jak jsme vychovaný a jak byla ta osoba zlá.

B.J.A. a M.P-C – AKITA – Štěk sedmý

A ještě kousek té psí osvěty.

Víte, jaký je rozdíl mezi Akitou inu a Americkou akitou?

AKITA INU – zbarvení červené, sezamové, žíhané a bílé                                                              urajiro  – všechny zmíněné barevné rázy kromě bílé musí mít bělavou srst na stranách tlamy, na lících, na spodní straně čelisti, krku, hrudníku, těle a ocasu a na vnitřní straně končetin                   vždy bez černé masky, kohoutková výška 61-67 cm, štíhlejší, méně robustní

AMERICKÁ AKITA – pestrá paleta zbarvení i strakaté a žíhané                                                      často černá maska, kohoutková výška 66-71 cm, robustnější tělo, silnější kosti

Vaše Aimi a Aki.