Oščadnický průvodce

Dovča – část druhá

Na samotě u lesa

Bylo tam sice krásně, jak říká s oblibou páneček “řvali tam ptáci a smrděl tam les” Pouze civilizace byla trochu vzdálená. Potkali jsme ráno statného 80letého Jánošíka, který nám na dotaz, kde je nějaký obchůdek, odvětil. „Tu, pod kopcom“. Dobrá “informácia” do doby, něž jsme zjistili, že “kopec” je tři kilásky dlouhej. Tož z kopca dobrý, ale nazpět, škoda štěkat.

Průvodce Peter

I zde se nám potvrdilo staré pravidlo, že čím větší trulo, tím více ho přitahujeme.  Šli jsme pěškobusem do Oščadnice. Svítilo sluníčko, cesta byla příjemná, takže osvěžení v první místní hospůdce se přímo nabízelo. To jsme však netušili, co bude dál. Teda trochu za to můžeme i my, páč se všem líbíme, dokonce i těm, co by vlastně vzhledem ke svému stavu promilí neměli už vůbec vidět. Seděli jsme na zahrádce hospůdky, když nás po servírkách přišli obdivovat dva bratři. Záhy jsme pochopili, že jejich výše promile lehce přesahuje hodnotu jejich IQ. Trvdili, že se chystají na fotbalový zápas. Jeden měl chytat a druhý střílet góly. Těžko říci, zda pro místní tým byla lepší zpráva, že přišli o útočníka. Ten se tedy rozhodl, že se bude věnovat nám.

Rychle jsme se osvěžili a hodlali odejít někam, kde se pánečci nabaští. Bratr číslo jedna problém nebyl. Byl vázán povinností odehrát v roli brankáře nějaké přátelské utkání. No, je otázkou, zda se té role zhostil, zda stál mezi správnými tyčemi a kolik viděl balónů.

Bratr číslo dvě Peter se rozhodl, že nám bude dělat průvodce minimálně do doby, než mu vypadne poslední ze zbývajících asi 10 zoubků v barvě živočišného uhlí. No, abych to zkrátila, potahal nás po celém městě, přivedl na asi nejdražší oběd široko daleko, nechal si vnutit pivo a smažák (za to může páneček), vysomroval (vyškemral) 2 €čka na cíga a v zápětí vzal kramle (zmizel). Proč jen jsme takoví dobráci.

Pozitivní bylo, že Žofka nezaznamenala žádnou újmu, my jsme poznali Oščadnici a Peter měl pocit, že je dost velkej “geroj”. No, byli jsme na dovči, tak i naši to vzali sportovně.

Zdarec dovolenec. Příště se posuneme o pár kilců výše.

Akule a Aimule