Poprázdninový pondělíček – část třetí

Kouzelný slovíčko dovolená, čili dovča

Teď už normálně chápu, proč se paničce při vyslovení těch kouzelných slovíček lehce zatřese hlas a v okamžiku, kdy ten den D nastane, řve to slovo, jako kdyby ji psi na zuby brali. A my to slovo máme taky rádi, protože je to několik jakoby po sobě jdoucích víkendů, kdy jsme všichni po hromadě a akční až, až. Tentokrát jsme jeli za naši kámoškou Bekynou, jejím partnerem Vilíkem a nohavicou (pejskem) Žofkou, blíže nespecifikovatelné rasy.

Jižní Čechy, Chlumec, Č. Budějovice, Hluboká a Český Krumlov

Naši si nás hodně považujou, páč říkají,že nebýt nás, tak umřou nepolíbeni krásou jejich vlasti. Říkám schválně jejich vlast, páč i když je to i naše vlast, tak přece ta první naše vlast není jejich vlast a je vlastně jiná. Tak a su v tom zamotaná, jak ve stopovací šňůře.

Penzion v Chlumci

Páneček neponechal nic náhodě, s pečlivostí jemu vlastní vybíral, porovnával, kontaktovat imejloval, až nakonec našel místo, které splňovalo jeho představy. Bylo to blízko našich známých, blízko Penzionu na Celnici, kde mají rádi pejsky a kam jsme chtěli na návštěvu, blízko RAFAWELa, kde zlatá Ivuška léčí těla a duše týraných pejsků.

Penzion na Celnici

Tak tady jsme byli mocinkrát, ale protože měli obsazeno, tak jsme museli spát v tom Chlumcovi. Ale návštěvu našeho kamaráda Pepíčka jsme si neodpustili. A zapózovat mezi dráty jsme taky museli. Sice tomu moc nerozumíme, ale páneček byl zjihlý a říkal, že by sem pořádal povinné výpravy pro všechny, kdo má rád třešně. Tak vy se snad v tom vyznáte, mně to hlava moc nebere. A fotky prý budou bez komentáře.

Rafael – První dočasný domov pro týrané psy

Taky jsme navštívili Ivu, to je ten neskutečně obětavý člověk, co zachraňuje pejsky, který jsou týráni. I přes všechny nepřejícníky tento domov podporujeme a podporovat dále budeme. Díky Ivo za všechny ty moje psí kamarády, kteří nepoznali takovou lásku a domov, jako máme my.

Český Krumlov, zámek Hluboká a provokačka v Budějkách

Jižní Čechy jsou opravdu velice krásné. Český Krumlov a zámek Hluboká nás až k tanci vyzvaly. Japončíci na nás koukali a kam jsme přišli, tam jsme zájem vzbudili. Takže hluboká poklona pane zámku v Hluboké, díky Český Krumlove a odpusť Českobudějovický hokejový klube za mírnou provokačku před tvým stadiónem.

I když jsem slibovala 4 díly, musela jsem to trochu zhutnit, stlačit, zkrátit a ošulit, protože už jsem v zážitkovém skluzu. Dneska měly být zážitky ze psí školičky s K9, což byl hodně výživný víkend, ale nechtěla jsem vás ošidit o dovčový zážitky. Takže se musíme nějak dohnat, ale vzhledem k tomu, že chystáme příští víkend super akcičku, tak nevím, jak to udělám…..

Necháme se překvapit. Krásný týden přeje AKI a AIMI.