Rozjezdy pro hvězdy

Na někoho to může působit dost neskromně, ale jak říká páneček: “S tím se narodíte a valíte”. No, a já jsem se narodila pro objektivy fotoaparátů a dcerku k tomu vedu taky. Tož, co bych to taky byla za mutr. Vloni jsem trůnila v kalendáři výrobce granulí Platinum sama, dneska tam jsme už dvě. Ale myslím, že ještě taky nepadlo konečný slovo. A řekla bych, že nám to docela sekne.

dkalendar-20171

Ten život teda valí

Vzhledem k tomu, jak je náš život pln zážitků a aktivit, nestíháme nějak ani sledovat, jak zrajeme. Tak třeba já, 10. listopadu jsem byla 3 1/2 roku mláda a 30. listopadu bude Aimi již celý rok stára. Chvilku jsem měla bobky, že mě Aimi doběhne, ale potom mi docvaklo, že je to stejně pravděpodobno, jako že se budou prodávat letecký výhybky, jahodový elektrody a nebo bublinky do vodováhy. Takže, v čem mě akorát snad jednou dožene, bude moje zralá moudrost a rozvážnost. Protože to moje telátko je čím dál větší publescent, neustále mě okusuje, poždibkává, poštěkává, vyzývá k nějakým alotriím a tak. Představte si, že ona se ráno v šest hodin, když je tma jak víte kde, zima jak v ruským filmu a já mám ještě nedodívaný sny, tak ona se může zbláznit z ranní vycházky s pánečkem. No, nakonec valím taky, ale temných myšlenek mám mraky.

Slečna ocásková

Tak zase trochu ze second handových zpráv. Tentokrát jela na cvičák Aimi s paničkou. Páneček byl ponořen do svých podzimních zahradních prací, ale mě to teda zkraje trochu štvalo. Je fakt, že jsem měla aspoň chvilku od toho střeštidla klid.

No, a teď teda z té druhé ruky (rozumějme z úst paničky). Aimi prý byla dokonalá, nikoho nesežrala, při povelech poslouchala a dokonce se prý i něco naučila. Výjimkou byla výcviková přestávka, informace se tedy různí, ale podstata byla ta, že pejsek s náhubkem, který se tedy nemohl adekvátně bránit měl ocásek, který se náramně líbil Aimince. A protože je zvyklá na naše řádné chvosty, jala se tuto zvláštní ozdobu studovat lehkým okusováním. Místy prý měla trenérka strach, že proběhne v jednom sledu kastrace včetně kupírování a to bez jakéhokoliv znecitlivění.

Aimi to zatlouká a na tyto témata se se mnou odmítá bavit. Tak co já teď s tím, že?

A ještě trochu osvěty

Nějak jsem to začala flinkat se psími moudry, tedy lépe, krátce  štěknuto, s moudry kolem nás psů. Koukala jsem vonehdá pánečkovi přes rameno a tak jsem pochytala pár zdravotních mouder na téma 10 nejčastějších nemocí psů.

Nemoc první:

Podráždění uší

Příznaky: Třepání hlavou (nezaměňovat s náznakem nesouhlasu), svědění, větší množství mazu

Onemocnění: Bakteriální a nebo kvasinkový zánět-léčba antibiotiky Svrab-léčba antibiotiky  Alergie-dieta, atd.

Prevence: Pravidelná kontrola a čištění našich drahocených sluchovodů. Uvědomte si, že když vás neposloucháme slyšící, jak by to mohlo vypadat v případě neslyšících

A to už je teda dneska vše. Lékařské rady bez záruky a příbalového letáku.

AKI a AIMI