Setkání přátel AKI a AIMI

Nebudete mi věřit, co jsem si musela vyslechnout za minulý pondělníček. Že prý si to setkání zasloužilo více místa v pondělníčku, že prý tam vůbec nazaznělo, kolik to pánečka stálo úsilí, že prý tam nebylo, kde jsme všude byli a jak byli všichni nadšení. Takže, prosím pěkně, bylo to asi takto.

Kde se vzal ten nápad

Protože měl páneček pocit, že se nějak nic neděje, tak vymyslel na zkoušku 1. května 2016 takovou procházku kolem našeho rybníka v Jedaskách. Ne, že bychom tam byli sami, ale velká hitparáda to nebyla. Taky přijet na procházku ze Slovenska je asi tak pouze pro Rothschildy a ti ani, myslím, akity nemají. Jo, každý začátky jsou těžký.

Druhým impulsem bylo pozvání na Setkání Akita inu Shiro Shita a přátel, , které se konalo 1.7.2016 na Slovensku, čehož jsme si velice považovali. I když je dnes situace dost složitá, osobnost paní Dany Nagyové je nesmazatelnou stopou mezi chovateli akit, ať se to již někomu líbí a nebo nelíbí. Páneček vždycky říká něco o mlýnech, ale tomu já nerozumím.

No a tady uzrály myšlenky k pořádání nějaké větší akcičky, kde by nešlo o trénink a ani o výdělek pořadatelů, ale pouze o přátelský víkend našich nádherných akit a stejně povahově nádherných pánečků. Žádné zálohy, žádné oficiální přihlášky s ověřeným podpisem a jménem matky za svobodna. Prostě správný akiťák je čestný a je na něho spolehnutí. Je fakt, že měl páneček trochu bobky, páč všude ručil pouze svým charizmatem a nadšením, ale dobrá věc se podařila.

Loterie s počasím a sraz v kempu

Ano, bydlíme pod kostelem, občas se nám tam podaří vetřít do přízně těm, co mohou ledacos zařídit, ale tentokrát  to bylo složité. Jako zajistit pěkný počasí na dva víkendy (ten první byl víkendový pobyt se školičkou K9), nebyl úkol jednoduchý. Ale s tím vás asi nebudu zatěžovat. Prostě na školičce spadlo asi 1 238 kapek za celý víkend a takhle teplý a bezvětrný víkend bývá v Jedaskách 1x, maximálně 2x za sto let (tedy v tomto termínu).

Sraz byl v 10 hodin, odchod na výlet v 11 hodin, ale kromě některých klasických bludiček, tam snad čekali všichni už v 9 hodin. Prostě procento úspěšnosti mezi přihlášenými a zúčastněnými bylo cca 92,5%, což vzhledem k tomu, že se neplatili žádné zálohy, bylo geniální. Účastníci byli ze široka a zdaleka, z Čech, Moravy a Slovenka, různých pohlaví a věků.

Úžasné Rudické propadání

A teď to už nemělo chybu a bylo to plně v režii pánečka. V 11 hodin jsme v plném počtu ( tedy kromě bludičky Růženky) vyrazili na plánovaný výlet. Na to, že nás bylo nakonec  21 akit obou pohlaví a jednou tolik čtyřnoháčů, tak jsme to zvládli bez nějakých velkých psích či lidských nesrovnalostí. Cesta krása, propadání krása, no prostě mazec.

Super oběd a návrat do kempu

Další zastávka byla v Rudici v restauraci Tumperek. Rezervované posezení před hospodou tak tak stačilo. Ale velitel zájezdu (tedy náš páneček) to měl pěkně pod kontrolou. Všichni se pěkně nadlábli a to včetně opožděně dorazivšící Růženky, a my akitky jsme si mohli v klidu odpočinout. Na stolech přistávaly řízky, knedlíci, smažení květáci, piva, lima, psí misky s vodou (ty tedy pod stolem)… No prostě bylo to jak v americkým barevným filmu. A po gáblíku, pochod přes luka do Jedovnic, machrováníčko na náměstí a cílové místo kemp.

Večer s Šedým vlkem, noc snad bez vlka a nedělní procházka

Večer neměl chybu. Páneček vychytal všechno, super langoše, pobyt na kryté terase restaurace “U Šedýho vlka” včetně ohřevu suprovýho guláše od naší Soničky a bezproblémový odchod do vigvamů.

Ráno někteří odjeli na výstavu, tak jsme jim na dálku drželi drápky a my ostatní jsme si udělali dopoledne krásné kolečko kolem jedovnických rybníků a s lítostí, jak to všechno uteklo jsme se pomalu rozjeli do svých domovů.

Skoro jsem zapomněla, že všichni dostali na památku krásný Certifikát účasti, něco málo sluníčka ve flaštičce a nějaký turistický letáčky, aby si mohli zavzpomínat, kde vlastně byli.

Závěr

Myslím, že je to jasné. Další ročník bude a bude asi otevřený. Abychom nebyli troškaři, jak říká páneček, další meta je tak kolem 40 akit. A za pár roků, nezávidím vám Jedovnice, bude akit ještě několikrát více.

Vaše AKI a její všechno AIMI