Sluneční hodiny a jiný koniny

Hop na špek

Tak jsem pořád přemýšlela, co se to na té zahradě chystá. Napřed mně napadlo, jestli panička neláká nějaký ufony, aby se nemuseli zdržovat s kruhama někde v obilí, potom mně napadl heliport pro vrtulník, nebo spíše helipad,  protože ten je menší. To jsem ale záhy také zamítla, páč kdo by k nám asi letěl. Miloše ani mluvku Jirku nepozveme a zásahovka by asi vylítla z lesa. No, a potom mně to docvaklo. Toto jsem už viděla na stěně na faře, prý to jsou nějaký sluneční hodiny. Nevím sice moc dobře, jak to fachčí, ale připadalo mi to pro nás dost zbytečný. Tak jsem si do těch hodin lehla a dumala. Protože mně má páneček dost přečtenou, za chvíli mu to bylo jasný a povídá mi: “Akinko, Akinko, žádný sluneční hodiny, plánujeme kulatý bazén do naší rodiny. A protože jsi již jeden propíchla, čímž jsi pánečka pěkně namíchla, musíme koupit pevnější a tvým drápkům odolnější”. A bylo hned po hodinách.

Další koniny

V pátek mně naši vzali na pálení nějakých čarodějnic. Čarodějnice tam žádná nebyla a já se celkem kvalitně nudila. Místo čarodějek pálili jakýsi buřty a myslíte si, že mně dali aspoň čuchnout. Prdlačky, nedali, lakomci jedni.

A zase začal ten hokejovej blázinec. Teď už žádná Kometa, ale Jarda Jágruj a spol. Zase mně nutí dělat fanynku a rvou mně na hlavu jakejsi nesmysl. Občas teda přemýšlím, kolik jim je roků.

APPO – Akinčina psí poradna a odpovědna

Dneska zase něco z knihy Turid Rugaas – Konejšivé signály – Na jedné vlně s vašim psem.

Pootočení hlavy

Konejšivý nekonfliktní signál při setkání s jiným psem. Naznačení nedobrého pocitu při držení, objímání, zvedání, atd..

Otočením vlastní hlavy naznačíte, že nepředstavujete nebezpečí. Mrkání či přejíždění očima sem tam je uklidňující signál.

Vyzkoušeno a fungujete to.

HAFo krásných májových dnů přeje Akča