Tady hlídám já

Hlídání, hlídání, statný pes strach nahání

Protože jsem už velká holka, nechali mně naši udělat tabulku na bránu, aby si jako někteří nemysleli, že je mír. Takže se vůbec nepokoušejte o žádný hlouposti. Zazvoňte a počkejte, až vás někdo přijde zrekognoskovat, či prolustrovat. Jinak vám ukážu, jak moji předci zacházeli s medvědama. A to teda nechtějte raději vědět.

Zraněný páneček

A to je zase druhá stránka hlídání. Ta čeština je teda fakt mazec.

Tak vám nevím, co se stalo, ale v každým případě, když ráno odjížděl páneček s paničkou pryč, měl zdravý tlapky, nepajdal a celkově vypadal dobře. Nechce se mi ani domýšlet, co se stalo. Vrátil se o jedné zdravé tlapce, jedné botce, druhou tlapku měl jak ten kopačák, se kterým si hraju, obal toho kopačáku měnil barvu a ňufala jsem z toho nějaké stopy pánečkovy krve. No byla jsem z toho docela šoking. Jednak jsem podezírala paničku, ale nechápala jsem, proč by ho kousala do nohy. Druhak jsem nevěděla, jak se mám vlastně k pánečkovi chovat a třeťak jsem o něho měla strach. A oni se mně ještě klidně řechtali, jak prý jsem zmatená. A tak jsem se v noci vůbec nevyspala, protože jsem chodila pánečka pořád kontrolovat a polehávat v jeho blízkosti.

No, fotky mluví za všechno. A to bych ještě měla hlídat barák a zahradu. Tak to kdybych bývala byla věděla, tak nevím, jestli bych sem vůbec chodila. Ale jo, to já jenom tak žertuju.

Celej tejden tedy pěkná nuda, panička v práci, páneček chabrus na tlapku a v Dětřichově výstava, na kterou jsme nemohli. Holt není každý týden posvícení. Vono zase bude líp.

APPO – Akinčina psí poradna a odpovědna

Pro změnu něco z anatomie.

Psi jsou barvoslepí, ale to neznamená, že nemohou vidět žádné barvy. Nerozlišují oranžovoužlutou a zelenou barvu a pravděpodobně je vnímají jako odstíny žluté, červenou pak vidí jako hnědošedou nebo černou. Vnímají modrou barvu, ale nerozliší ji od fialové. U lidí se podobná vada vidění označuje jako deuteranopie.