Tak Evropa V4, Národka V2, Speciálka…………

Tak jak to všechno bylo

No tak popořadě, ne?

Evropa

Ty brďo, tam nás bylo jako psů. Co to kecám, dyť to byla vlastně psí výstava, že?

No večer doma proběhla velká koupaná, zase jsem byla jak potkan. Pilovačka drápků a tak. Ale mezi nama, snášela jsem to dobře. Mám teď jinou válku, tedy problém, skončila jsem hárání a nejsem si jistá, zda jsem nepočala, aniž bych zhřešila. Tedy do laického jazyka, nevím zda zase nepofrčím na falešce. Ale snad ne. Tak mě pánečci pěkně vyčvachtali, vydrbkali, trošinenku vysušili a já padla za vlast. Jako vyspala jsem se celkem do růžova. Páneček vstal brzo a byl samý šprým a legrácky. Šak vím, chtěl naladit atmošku. A byl rohlíček s másílkem a šunčičkou. A potom jsme valili. Tak abych vás moc neunavovala, bylo tam skoro 100 mých soukmenovců z celé Evropy a dokonce i můj brašule Chinseík. Nás ženských bylo víc, šak normálně, ne. V naší skupině mladých fenek  bylo přihlášených 11. Pravda konkurence silná, ale my se nebáli. Takže si myslím, že umístění V4, tedy výborná a 4 flek, dost dobrý. No, co si budeme naštěkávat, máme i na vyšší mety, ale dočkejme času, to všecko ještě přijde.

A za odměnu byla zas prochajda kolem rybníka Olšovca, no nic moc. Ale bylo to dost zajímavý, páč tam bude rybolov a nebyla tam skoro žádná voda. Ale tam já to vlastně miluju kdykoliv.

Národka

Ne, že by nás na výstavách už někde pěkně neomastili, ale co je moc, to je moc. Protože se k tomu bude vyjadřovat páneček, coby můj nový tiskový mluvčí, tak jenom zlehoulínka.

Myslela jsem si, že na takové výstavě budou rozhodčí na vysoké úrovni. Nechápu, jak může někdo hodnotit psa bez toho, aby se ho dotknul, zkontroloval zda má vše, co má mít a nebo zda mu něco nepřebývá. Už to mám, ona byla asi nějaká vědma, či co. Ona totiž, jako jediná, poznala během běhu, kdo si zaslouží první flečmen. Satisfakcí pro mne bylo, že tomu všichni ostatní nechtěli věřit. Ale já ji to přeji, holce o 6 měsíců mladší, když se rozhodla, že musí mít Junior šampiońa, aby mohla hned bojovat o Českýho šampióna.

Speciálka pro Akity

Tak tady mně držte, jak Růžičkovou v tom filmu, bo se neudržím. Su teda votrávená, jak Vávra, přepadlá z toho jak dostavník a nakrknutá jak čiko. (Teda nevím, co to je, ale nějak se mně to zapletlo do myšlenek)

Když to zkrátím, tak plánovaných 43 akit obou pohlaví soutěžilo v místnosti o rozměrech většího obyváku. Pejsci z toho byli na větvi a pánečci jakbysmet. Jak si to dohodli s rozhodčí v ostatních kategoriích je mi zcela šuma fuk, ale to, co se mnou provedli v mladých, to je nevídané. Posuďte sami na fotkách v sekci výstavy.

Po vyhlášení výsledku se páneček neudržel a s úsměvem se zeptal paní rozhodčí, cituji: “To si asi děláte srandu paní rozhodčí, že?”

A paní rozhodčí se stejným úsměvem mu odpověděla, cituji: “To se neptejte mne, musíte se zeptat někoho jiného.” Vtipanda jedna. A tak jsme jim nechali diplom na dobročinné účely a zanechali je o samotě pokračovat v této zábavné šou, dva tři.

Z toho plyne poučení a rozhodnutí, že se nebudeme účastnit takových taškařic a pojedem jen na pár zahraničních výstav. Páč to nemáme nikdo zapotřebí.

Na konec neveselého pondělníčku Vás zdraví Akča.