Tak ještě týden a budu vědět, jestli to nebyl planý poplach

Trvalo to 2 roky, 5 měsíců a 6 dnů

Jako co? Nebudu vás napínat. Po tak dlouhé době mně teprve zachutnal banán.

Chápete to? Když jsem odjížděla od maminky, dostali naši plno informací včetně vztahu zbytku smečky k banánům. Do dnes to u nich funguje tak, že když chce někdo z pánečků sníst banán, musí se schovat do sklepa, skříně, podkroví a tak. Páč moje maminka Suri a ségry Atori, Chiyoko a myslím, že teď i Reiko, slyší i lupnutí banánové slupky a můžou se z toho zbláznit. Na výstavě dostávají banán za odměnu. Na mě to vyzkoušeli naši po úspěšné výstavě jednou a pak to vzdali. A teď, světe div se, mně začaly banány chutnat. Jsem zvědavá, zda to bude jev trvalý a nebo jen jev přechodný.

Kdybych to bývala byla tušila,

tak jsem asi tomu Sempíkovi nedala. Jasně že si nestěžuju, ale nemohu se nějak s těmi mými stavy vyrovnat. Ne, že by mě spát nebavilo, ale co je moc, to je moc. Kde je to divoké stvoření, co nevynechalo žádnou příležitost na nějakou lotrovinu, co milovalo vycházky jak nejvíc? Nemohu se nějak s tou rolí “asimatky” vyrovnat. A začínám být čím dále více přemýšlivá. No, ono to není jen tak, pustit do světa štěňátka a nemít jistotu, že se budou mít tak dobře jako já. Udělala jsem si takový 7-mi bodový testík, který by mohl pomoci a oslovit opravdu jen ty hodný a milující budoucí pánečky.

Jak poznat seriózního chovatele?

1. Chovatel se specializuje na jediné plemeno a bez problémů umožní návštěvu a prohlídku chovu. Tady jsme v poho. Druhé plemeno bych asi nesnesla a návštěvy máme rádi.

2. Chov je malý a všichni psi mají úzký kontakt s rodinou, psi mají v místě svého ubytování dostatek místa. Prostory chovu jsou čisté a bez nepřiměřeného zápachu. Rodina, to je tedy pro náši smečku základ života, místa mám jak nejvíc, čistoty máme, až mě to občas krkne a zápach, tak ten by teda neprošel.

3. Matka štěňat je přítomna, o krycím psovi jsou k dispozici informace, např. fotografie se jménem a adresou majitele. Nevím teda, kam bych jako matka valila, no a o Sempíkovi jim řeknu a ukážu, co bude kdo chtít.

4. Štěňata jsou čilá, zvědavá a důvěřivá, fena nereaguje na návštěvu vzrušeně ani agresivně, psi projevují vůči chovateli důvěru a příchylnost. Tomu rozumím a předpokládám, že to zvládneme.

5. Chovatel má k dispozici všechny podklady o chovných zvířatech v originálech nebo kopiích. (průkazy původu, kopie krycího listu, očkovací průkazy štěňat, rtg DKK atd.). Jak znám pánečka, tak už má nachystanou složku.

6. Chovatel se informuje o budoucích podmínkách, do nichž chceme štěně přivézt. Tak bacha, na to budou naši jak psi. Chovatel si udělá čas, aby odpověděl na otázky. Tak to jó, tak to musí bejt.

7. Chovatel nenabízí štěňata bez průkazu původu. Od nás se teda takových nesmyslů, jako bez PP z důvodu mnohopočetného vrhu, či jiných nesmyslů teda nedočkáte. My jsme a budeme vždy super kvalitní papíráci.

Moc slov a málem žádná fotka

Tak mně držte tlapky. Akinka z CHS SHIAWASENA KENSHA

    PředcházejícíNásledující