Třetí narozeniny, aneb jak to vše bylo

Zdarec jak nejvíc. Tak jsem se zase na dlouho odmlčela. tentokrát je to však téma veskrze milé. Mých pět děcand slaví třetí narozky.

Jak běžel čas-aneb početí

Tak prvak jsem se musela propracovat do stavu uznání chovnosti. Problém to nebyl, výstav jsem absolvovala až zbytečně moc, výsledky byly příznivé i přes občasnou nepřízeň rádoby odborníků na naše plemeno ve funkci rozhodčích, podpořených zájmy jiných zájmových skupin. Fuj, tomu co jsem napsala už nerozumím ani já. Jo, a taky bonitace, což je finální hodnocení levého ucha a pravého, taktéž nohou, běhu, postoje, zubů, ocasu atd., atd., kde jsme dopadli excelentně a s áčkovým DKKáčkem jsem byla ideální nevěstou.

Druhak to chtělo kvalitního manžela. Páč jsem byla ale liška podšitá už od mala, a to nejenom vizuálně, vybrala jsem si miláčka už v raném dětství. Sempík mě očaroval hned při prvním setkání a já jeho pravděpodobka taky. Takže jak se říká, byla brzo noha v nohávě. Samo, že Sempík na tom byl kvalitativně stejně, jen to měl napsáno slovensky.

Třeťak to chtělo vhodný čas a správnou koncentraci progesteronu v periferní krvi. No to se picnu, to je taky teda slovní spojení. Nevím sice, co to znamená, ale bylo to veskrze důležité. Nebudu zdržovat, pokud by si chtěl někdo oživit, jak došlo ke spojení, může nakouknout do pondělníčku www.vseproakity.cz/divna-matetika-pry-11-muze-byt-nula-i-deset/.

Narození dětí

No, vše to klaplo a my čekali na den „D“ a hodinu „H“. Pánečci vše nastudovali, připravili, porodní bednu vyrobili a trochu se strachovali. Já nevěděla, co to vlastně obnáší, tak jsem byla v klidu. A pak to bylo ráz na ráz, během pěti hodin bylo vše hotovo a průměr 1 štěně na hodinu si myslím, že je slušný. Díky za porodní asistenci těch mých milovaných dvounoháčů, sama bych to asi nedala, nebo alespoň tak v pohodě.

Rekapitulace

Tři holky a dva kluci, jako buci.

Porodní jména: Srdíčko, Mamánek, Kliďas, Kliďaska a Bojovnice. Žádný barevný šňůrky, prostě jen podle barevných znaků, chování a pocitů.

Nakonec z toho byli AKIO, AKITO, AKIRO, ASUKA a AIMI.

Váhy, míry, strava a bydlení

Myslím, že naši dobře vybrali. Všechny moje děcanda se mají dobře a ta moje nejmenší, ten vejškrabek, kterýho jsme si nechali, je všechny dohnal a v lecčems i předehnal.

A ještě něco málo z oslav

Bohužel ne všichni poslali fotečky do vydání pondělníčku´.

A hotovec… Sledovala Akinka