Webíček, fejsbíček

Tak moji drahoušci, dneska jsem se trochu opozdila.

Jak jste si všimli, po velké dřině a odříkání jsem splnila svůj slib a zpřístupnila moje webáčky a fejsíkovej profil.

No, byla to sice makajda, ale ta radost největší, když jste mi napsali pochvalné zprávičky a klikali na všechno ke kliknutí co jste našli.

Ani jsem nedoufala, že bude takový zájem. Ale hlavně je to strašidelně zavazující. Tak nevím, jak se s tím budu vyrovnávat. Ale co už včul, že?

Tak co teda stálo v posledním týdnu za štěk?

Masíčko, barfovíčko

Tak tyto chvilky teda miluju. Jak vidím, že jde páneček s kladívkem a takovým jakýmsi sekacím udělátkem, čuju, že tu bude něco k barfu. Aby jste tomu rozuměli.

K barfování kupuje páneček roztodivné studené zmrzlé balíčky do kterých pak na špalku mlátí, až je z nich balíčků víc. A já mu tam strkám můj ctěný čumáček a riskuju dočista nějakou zdravotní újmu.

Hej ale, když z toho balíčku kousíček odpadne, tak páneček dělá, že nic nevidí a nechá mně to zblajznout. A to teda za trochu toho risku stojí, ne? Pak to všechno přede mnou schová do takový velký bílý kistny a večer mně z toho dělá papáníčko, víme?

 

Jak jsem poprvní lovila

 No, tak sem trochu zlobila. Na konci procházky chodíme s pánečkem k Zuzce na pivečko. Teda páneček, i když mně dá někdy líznout pěnu.

Říká, že musí taky ty pivovarský kvasnice, který mně dává večer do žrádla. Zuzka tam má velký dvůr a já tam běhám na volno. No a vím, že správně nesmím ven z brány. No, ale co už. Tak se nějak přihodilo, že jsem v nestřeženém okamžiku vykoukla z brány a pic kozu do vazu, cizí slépky na dohled. No a to už se ve mně probudil ten lovec, či co, sice medvěd je medvěd, ale kde ho teď shánět, že?

Kdepak jsou ty věci, páneček se mohl ukřičet. Já vzala nohy na ramena a valila slépkám vysvětlit, že nedodržují vyhlášku městyse o zákazu volného pohybu slépek na vsi.

No a při té příležitosti mně vlítla jedna z těch slepic přímo do mordičky. No a jak jsem mluvila, tak jsem nechtěně tu slépku kousala, až z ní lítalo peří. No a pak už jenom vím, že páneček ležel na mně, já na plůtku a slepica s divným účesem a hlasitým stěžováním mazala pryč.

Pokud by Vás někoho napadlo, že jsem po tom barfu krvelačná bestie, tak ať se nechá vyšetřit. Já jenom dbám na dodržování pořádku.

Po boji

Trochu peříčka, kde je ta slepička?

 Školička, výletek, vodička

 Sobotěnka, tak ta byla zase výživná. Tak napřed jsem vyhnala pánečka z pozorovatelny mých školních úspěchů, páč sem se vůbec, ale vůbec nesoustředila a pořád po něm pokukovala. Tak musel páneček do auta. Protože se pánečkovi v posledních dnech mimořádně daří, tak mu prdl výfuk u auta a my prděli celou cestu až domů. Do Jedasek k rybníku jsme tedy museli jet busem a já už na mazáka si ani nesundávala náhubek. Nařízení je nařízení.

 

A pak jsme měli dlouhatánskou prochajdu kolem rybca, páneček šel se mnou do vody, zase mně na louce pustili na volňáska, no prostě velká paráda.

Takže teda čusák, bambusák od vaší Akinky.