Zázrak jménem RAFAEL

V tomto čase nečase jsem se  zamyslela nad tím vaším lidským světem. Co taky jinýho dělat. Počasí na draka, ranní tma pomalu plynule přechází do odpoledního stmívání, takže i těch procházkových zážitků je nějak míň. A tak je mně z toho tak trochu smutno. Na jedné straně jsem šťastná z toho, že máme takovou milující smečku a že známe plno smeček, které jsou na tom podobně. Na straně druhé je mi smutno z toho, že to tak nemají všude. Na třetí straně je mi až vztekno, jakou zášť, nenávist, podpásovky, pomluvy a jiné nechutnosti musíme v tom našem člověčno-psím světě trpět. No a konečně na straně čtvrté se zastavím. Tam je to nejhorší. Nezodpovědné vrhy, formální vylepšování zdravotního stavu rodičů a následné důsledky, množírny a to nejhorší, týraní pejsci.

Rafael o.p.s. – 3-leté narozeniny

Je to až k nevíře, jak to letí. Dne 20.11.2013 byla založena nezisková obecně prospěšná společnost RAFAEL o.p.s. ” První dočasný domov pro týrané psy-terapie, léčení a osvěta”   Měli jsme to štěstí a čest seznámit se s jejich činností a hlavně jednou ze zakladatelek a dnes již jedinou osobou, která stojí za záchranou desítek psů Ivou Volkovou. Tedy, abych byla přesnější. Podařilo se zachránit 53 pejsků, z toho 43 pejsků umístit po vyléčení do nových domovů, 5 pejsků bohužel vzhledem ke  svému zdravotnímu stavu odešlo za duhový most a 5 pacientů je jich momentálně v Ivančiné péči.

Začátky nebyly jednoduchý, lidi byli a bohužel ještě občas jsou nepřející až zlí. Nakonec se Ivě za pomoci hodných lidí, kteří ji finančně a nebo i jen přiložením rukou k dílu pomáhají, podařilo nalézt nové a hlavně vlastní místečko pro svůj psí domov v Hamrech u Českých Budějovic. Nechci se rozepisovat o tom jak vše funguje, určite o tom více vypovídají webové stránky, ale spíše vás chci poprosit, abyste v případě, že si budete chtít pořídit a nebo někomu darovat na vánoce nejlepšího přítele člověka, měli na paměti, že je to velký závazek a odpovědnost. A taky, abyste nebyli neteční vůči svému okolí a případné týrání zvířat ve vašem okolí nepřehlíželi. Když se ti pejsci dostanou až do Rafaelu, bývá někdy již hodně pozdě.

Všichni můžeme pomoci

Jsem ráda, že nejsme jen chovka sama pro sebe. I když nám pánečci poskytnou co nám na očkách vidí, myslí také na ostatní. V loňkém roce uspořádali sbírku pro brněnský útulek městské policie a hlavně celoročně podporují právě ” První dočasný domov pro týrané psy” RAFAEL. Nejsou to horentní sumy, ale i malý pravidelný měsíční příspěvek pomáhá Ivě lépe zvládat nákladnou léčbu svých pacientů.

Můj e-shopík

A toto je pánečkova doména. Jak vznikla myšlenka e-shopíku a následně nápad přispívat z prodeje na činnost Rafaelu?

Tak na začátku byl pes. Tedy plyšový pes. tedy ne pes, ale Akita. Dostali jsme takový zajímavý dárek, který má představovat plyšovou akitu. No každý máme jiné výtvarné a umělecké cítění, ale je fakt, že jsme si vůbec nebyli podobní. Tedy já a ten plyšák. No a protože je páneček tvrdohlavec tvrdohlavej, tak si umanul, že když plyšák, tak pořádná akita a když pořádná akita, tak já. Myšlenky se srazily s myšlenkama a protože máme to štěstí, že sídlí v Brně firma s více než 100-letou tradicí, Moravská ústředna, vznikla plyšová certifikovaná hračka, ke které jsem stále modelem. Tak vlastně si dovolím nazvat toho plyšáka, plyšovou akitkou Akinkou. Jo a možná i poletím do vesmíru, jak ten krteček, kterýho tam taky stvořili, vzpomínáte?

No a pak to už šlo ráz na ráz, tedy zase takovej šupec to nebyl, protože páneček je dost puntičkář. Takže čas mezi myšlenkou a reálným výrobkem někdy trvá i půl roku. Pánečkova zásada totiž je, že dokonalý tvor, jako je akita, nemůže nabízet v e-shopíku něco nedokonalého a předraženého. Takže postupně vznikaly nerezové šablony a stojánky. Majstrštyk se povedl, když našel páneček neskutečně šikovného řezbáře na ručně vyřezávanou sošku akity. Úspěšný je i prodej výstavních vodítek pletených technikou kumihimo. Ve smyslu zásady “nabízíme jen vyzkoušené věci” (tady jsme tak trochu pokusňáci) máme jako nejnovější věc pelechy, ve kterých si doma velice polešíme.

Tak to je asi všechno, co jsem vám chtěla štěknout. Vlastně jsem ještě zapomněla, že taky přispíváme z nákupů v Přírodní lékarně pro zvířata BARON.CZ  a to pouze při nákupu přes banner na našich webovkách. A jsme rádi, že je to každý rok částka vyšší a vyšší.

Takže kamarádi dvounoháči, pečlivě pořízení pejsků zvažujte, kolem sebe koukejte, popřípadě něco v BARONU a nebo v mým e-shopíku nakupte. A nebo víte co? Koukněte na stránky RAFAELu a rozhodněte se samy jestli a jak přispějete. Můžete zachránit dalšího hafíka a nebo mu pomůžete změnit utrpení v šťastný život. Myslím, že si to zaslouží.

Vaše AKI a AIMI

    PředcházejícíNásledující