0-tý ročník pochodu kolem rybníku Olšovec

Super, super, super

Jinak to ani nemůžu napsat. Začínám trošku netradičně od neděle 1. máje. Abych vás teda nevylekala, mávátka a ani alegorický vozy se nekonaly, internacionála se taky nezpívala. Páneček nás tedy hodně s Aiminkou překvapil. Ale musím začít od začátku.

V poledne jsme vyjeli do Jedasek, říkali jsme si s dcerkou, že se zase jdou pánečci nadlábnout do místní vývařovny a pak půjdeme na prochajdu kolem našeho oblíbenýho rybníka. Tak začátek jsme odhadly, jediný zádrhel byl, že Aimi po včerejší vydatné večeři tak prděla, že jsme se museli všichni přesunout z restaurace do otevřených prostor předzahrádky. Zaregistrovala jsem, že se asi s někým potkáme, ale skutečnost předčila moje očekávání.

Nakonec nás šlo na prochajdu 5 akit, tedy 3 fenky a 2 psi. Divná byla skutečnost, že jsme byli všichni AKI, tedy jediná neaki byla naše AIMI. Chápete to? No katastrofiše. Napřed jsme na jakékoliv zvolání kohokoliv AKI reagovali všichni a potom jsme na to už všichni házeli bobek. Copak jsme nějaký hej počkej? To bychom taky po té prochajdě mohli mít pěknou cukatůru. Ale to už přeháním. Prostě super.

Super psi a super pánečkové. Prochajda, koupajda, focenda, rozlučkovka a těšička na další setkání. „Prostě, když si báječnou rasu, vezme báječný pán……“

O-tý ročník se tedy povedl. A už teď bereme přihlášky na podzimní výšlap, páč naši oslovili jen blízké okolí. Takže, kdo by se chtěl na podzim vycházkovat, tak může nezávazně poslat kontakt.

A dál….. ?

Tak to už jsou jenom takový kusovky. Byli jsme na jakýchsi včeličkám proti jakési borelce. Včeličky jsem neviděla, akorát mě zase cosi džogli do kožucha a Aimi taky. Doufám, že se s tou Borelkou nepotkám, neb bych ji asi džogla též. S váhou spokojenost, já skoro 34 kg, Aimi 19 kg. Naslouchátkem nenalezen žádný neduh, tak co si více přát. Ať to vydrží věčně. Výměna zubů dokončena (tedy u AIMI), nic nenechala zoubkové víle, asi vše pozřela. Návštěva cvičáku bez významných událostí. Jo a abych nezapomněla, Aimi a její sourozenci měli v sobotu už 5 měsíců. Toto letí, toto letí.

B.J.A. a M.P-C – AKITA – Štěk druhý

Pokračování psí osvěty.

……. Ačkoli má akita pověst dobrého přinašeče z vody, lze osobně potvrdit, že dospělá akita nikdy nebude plavat bez důrazného povelu. Brouzdat se? Lézt do studené vody? Samozřejmě. Zaplavat si pro zábavu? Nikdy.

Tedy ve smyslu „tahle struna nikdy nepraská“ může občasná vyjímka potvrzovat pravidlo.

Tak tedy zdar jak pes. Vaše Aki a Aimi