Asi budu sportovec

Coursing

Ty bláho, tak se mně na ten plánovanej výlet vůbec nechtělo. Zas v té plechové kraksně, teď jsem ještě ke všemu začala línat, takže se furt vrtím, drbkám, škrabkám a to teda v tom autě moc pohodlný není. Ale výsledek, tak ten mně teda dost dostal. Dojeli jsme na neznámej cvičák, kde byli cizí a nepochopitelně natěšení psi a já nevěděla na co. Běhali za jakýmsi čímsi a smysluplnost tohoto počínání se mi nejdřívě zdála být hodně vzdálená mým inteligenčním nárokům. A pak mně donutili, abych to “cosi” honila taky. Tak víte jak, poprvní jsem to hrála trochu na dámičku, i když naši říkali, že na klokana, ale pak mně to tak raflo, že bych běhala až do rána raňoucího. Asi ze mně bude sportovec.

 

 

Jo, že nevíte co je ten coursing. Tak teda trochu osvěty dvounoháčci.

Coursing, který je předchůdcem dostihů na ovále, se běhá na přehledné louce (nejlépe s přírodními překážkami), umělá návnada (igelitový střapec, kus kůže) se táhne cik-cak na lanku přes několik kladek a dráha, kterou střapec opisuje, má simulovat dráhu běhu zajíce. Na závodech běh jednotlivých psů hodnotí rozhodčí podle pěti kategorií. Rychlost – se teda neměří, ale tam mám skryté rezervy. Úsilí – posuzuje se, s jakým nadšením a úsilím se pes snaží kořist dostihnout. Tak to dám, páč strašně nerada prohrávám. Inteligence – orientace v terénu a tak. Tak to snad není třeba okomentovat. Obratnost – třeba při změně směru. Tak to je v poho. Vytrvalost – je to celek fyzických a mentálních sil. Tak když teda doženu fyzičku na úroveň mýho mentálu, určitě se dočkám ňákýho metálu. To si teda pište.

Hmmm, a taky špatná zpráva

Zase na mně přišla línačka. Tak jsem si vykračovala s mou krásnou bujnou srstičkou a zas to je už v čudu. Za chvíli budu vypadat jak vypelichanej zajíc a taky je to předzvěst háračky, no teda holky, nemají to ti pánové tvorstva jednodušší? A tak zase se mně budou všichni pesani líbit, já jim všem taky, budeme pištět, vrčet, štěkat a naši mně budou hlídat a tiše se vztekat. Tak si mně, prosím, na chvíli zapamatujte tu hezčejší, jo?

 

 Rafael

Taky sem Vám zapomněla štěknout, že jsme splnili k čemu jsme se zavázali a předali Dočasnému domovu pro týrané pejsky RAFAELU sponzorský dar. Akorát sem si myslela, že toho bude více. Bohužel si asi dvonoháči myslí, že mně za ty penízky budou naši kupovat pamlsky. Tak to tedy ne. Znovu tedy pravidla. BARON.CZ je přírodní lékárna pro zvířátka. Pro psy, kočky, koně, ryby, ptáky, plaze a hlodavce. Mají tam nejen barf, dopňky stravy, přírodní pékarnu, ale i pamlsky, strojky, nůžky, a tak. A na mých stránečkách je takový blikající obdélníček (říkají tomu banner, či co) a přes ten, když si od BARONA.CZ něco objednáte, tak přispějete čáskou ve výši 3,33 % z celkového nákupu na léčbu týraných psů v Dočasném domově RAFAEL. Tak se tam, prosím, na ty jejich stránečky koukněte a třeba se Vám tam něco bude hodit. Pejsci Vám pak budou náramně vděční. Díkec, jak nejvíc.

 

Tak to je pro dnešek hotovec, zdraví Akinka – budoucí sportovec.