Vše pro Akity

O nás

Prožili jsme 14 krásných let ve společnosti nejúžasnějšího kocoura, kterého jsme kdy poznali. I když vesnického původu, byl to hrdý, krásný, inteligentní kocour garfieldovského vzhledu. Byli jsme mu vděčni za pochopení, lásku a schopnost vyvolat v našich mnohokrát zraněných duších zpět potřebnou rovnováhu. Po 14. letech ho během velice krátké doby zcela pohltila zákeřná nemoc a my jsme byli nuceni rozloučit se s ním.

Pro někoho nepochopitelný, pro nás však opravdový smutek neměl konce. A zde pevně věříme, že nám náš Píďa z údolí za nebeskou duhou pomohl nalézt nový smysl života.
Souhra náhod nás dovedla nejprve k myšlence a v krátké chvíli k rozhodnutí pořídit si štěňátko AKITY INU. Proč zrovna tuto rasu?

I když to bude možná znít divně, pro některé povahové rysy, blížící se k povaze kočky.
A také pro inteligenci, hrdost a ušlechtilost. Samočistící schopnost kožichu, který postrádá typický psí zápach. A hlavně pro jeho věrnost a lásku k rodině.

Proč web Vše pro Akity

Výzvou k urychlenému studiu veškerých dostupných materiálů o Akitách byly všechny články, které doporučovaly, jak správně Akity vychovávat. Vzhledem k tomu, že jsme psa nikdy neměli, nebylo pro nás jednoduché načerpat relevantní informace. Poděkování si zaslouží majitelé CHS Petaki Kensha, odkud Akinka pochází. Jinak se musím přiznat, že jsme byli nuceni hodně selektovat informace a doporučení, která jsme ať již vygooglovali, anebo získali ze sociálních sítí.

Napadlo nás, že bychom mohli vytvořit web, který by byl určitým pomocníkem a rádcem pro začínající chovatele, ať již ve fázi rozhodování, výběru CHS, výchově, výživě, výstavách, atd.. Je zbytečné, aby budoucí chovatelé absolvovali stejné kroky, které již máme za sebou. Veškerou ušetřenou energii mohou věnovat svým jedinečným akitím společníkům.

Současně bychom chtěli všechny čtenáře upozornit, že veškeré myšlenky, názory a informace se vztahují na konkrétního jedince naší rodinné smečky. Můžeme však předpokládat, že převážná část rad a zkušeností je použitelná pro ostatní. Mohou však být individuality, které budou naše poznatky ignorovat. Vzhledem k tomu, že velkou část vypráví naše Akinka, berte vše s nadhledem.

Na případné reklamace není brán zřetel

Naše chovná stanice

Důvodem pořízení psa s PP byla prioritně obava o čistotu rasy a zdravotní stav.
Do naší malé akitky jsme se zamilovali již po cestě z její rodné CHS. Časem jsme začali jezdit na výstavy a rozhodli se udělat vše pro její uchovnění. Vzhledem k dostupným informacím o způsobu a kvalitách některých chovů jsme si také dali předsevzetí, že uděláme vše pro to, abychom založili kvalitní chovatelskou stanici postavenou na čistě japonské krvi. Zda se nám to podaří, nezáleží jen na nás. Ovlivnit kvalitu této rasy může každý stávající i budoucí chovatel či majitel. Jen nesmíme dopustit, aby se tento chov stal pouhým nástrojem k pochybným výdělkům.

E-shopík

Do budoucna bychom také rádi nabízeli námi odzkoušená krmiva, preparáty a doplňky k chovu tak, abychom majitelům akitích miláčků ušetřili čas a tím i peníze.