(Čeština) Šumavský měsíčník

Dovolenková trénovačka

No, vzhledem k tomu, že jsem zvolila dost expresivní titulek, tak nevím , jak začít. Pravidelné čtenáře bych odkázala na provětrání paměti, nepravidelné na datum 4.9. léta páně 2017 a těm ostatním to trochu připomenu. Máme velice dobré přátele, až kamarády, až podobné blázínky jako jsou naši. Avšak my jsme dvě smečkovice a oni mají pouze jednu rozmazlinkovatou jack russelku. Teď již ocituji část příběhu z dovolené před rokem.

Žofka je psice menšího vzrůstu a nevím, proč taky terč útoků naší puberťačky. Jestli Aimi žárlila na to, že se chalupa  jmenovala U Žofky, anebo to byl jen její povahový rys, neustále si někoho podřizovat, se asi nedozvíme. V každým případě jsme to hned zkraja řádně pohnojily. Teda já se moc neúčastnila, ale Aimi si vypočítala, že délka 10 m lana na kterém byla preventivně lokalizována je o 30 cm větší než úhlopříčná vzdálenost mez jejím čenichem a zátylkem Žofky, která se chystala ulehnou ke spánku ve vymezené části dřevěnice. Pravda ulehla, ale dříve než předpokládala, na jiném místě než předpokládala a přikrytá jinou chlupatou přikrývkou, než byla zvyklá.

No, nebudu vás napínat. Kromě šoku Žofky, hlasitých výkřiků všech zúčastněných a skoků nejrychlejších členů obou rodin, se nic nestalo. Nikdo však netušil, že se bude podobná situace opakovat ještě jednou a že to málem ukončí kamarádské vztahy. Druhý den se Aimi rozhodla, že za ušima má už Žofka dost, a rozhodla se, že ji udělá na prdeli (pardon) liposukci. A nebýt pánečka, tak nevím, nevím. Mrzí mě, že se z toho Žofka celou noc odkopávala a obě rodiny ten večer nekypěly zrovna dobrou náladou.

Dlouho předlouho trvalo, než se narovnaly vzájemné karmy, než bylo možné trvat na tom, že si setkání, avšak s jiným programem zopakuje. Ale sešel se pomalu rok s rokem a hopem skokem jsem jeli na další riskantní “короткий отпуск”, čili krátkou dovču.

Šumava není jen studená, bažinatá a nehostinná krajina