Jídelníček – Část první

Část první

No, ono krmit Akitu, není moc snadné. Vše co zde najdete jsou pouze naše zkušenosti s konkrétní fenkou. Máme potvrzeno zkušeností přímo od její vlastní matky a sourozenců, že co chutná jednomu, nemusí chutnat ostatním a může být velkou překážkou. Tak tedy od začátku.

Máme malé štěňátko a co dál

S obrovskou radostí jsme si vezli naši překrásnou Chiyo od její maminky a sourozenců. Vybaveni základními informacemi, radami a pytlíkem granulí jsme dorazili domů. Myslím, že jediné co jsme si zapamatovali, byla informace o tom, jak často krmit a že máme granule namočit. Na netu samozřejmě naleznete desítky rad, avšak nejdůležitější je, že jsou Akity alergické na sóju a částečně na kuřecí bílkovinu   obsaženou v tepelně zpracovaných granulích.

Z toho jasně vyplývá, že je potřeba počítat se zvýšenými náklady. Jakékoliv ne-prémiové granule v sobě nesou riziko následné alergické reakce. Bohužel výběr štěněcích granulí, které by splňovaly výše uvedené podmínky je dost omezený. Zapátrali jsme, oslovili výrobce či dodavatele a následně jsme se rozhodli, že budeme ve štěněcím věku střídat v delších intervalech pouze tyto dvě značky:

CALIBRA Junior Large Breed Lamb & Rice –                                                                           Cituji vyjádření výrobce : Je použita receptura určená pro štěňata velkých plemen z jehněčího masa a rýže, která obsahuje drůbeží hydrolyzované bílkoviny, což je zpracované drůbeží maso na bázi štěpení bílkovin. Hydrolyzát obecně stejně jako tuky není zdrojem alergenu. Receptura Calibra Junior Large Breed Lamb Rice je vhodná pro štěňata velkých plemen s alergií na kuřecí maso a sóju.

PURINA PRO PLAN Puppy Sensitive Salmon & Rice –
Kompletní superprémiové krmivo pro psy všech plemen s lososem a rýží.

A tak jsme si krmili, krmili a krmili…….a byli spokojeni, jak dostává naše fenka přesně to co má.

Kdo se moc ptá, moc se dozví

Čas rychle utíkal a my jsme začali přemýšlet co dál. Akinka se v granulích začala nějak vrtat a tak jsme byli postaveni před otázku, co dál.  Pozitivní bylo, že v dospěláckých superprémiových granulích je o mnoho širší výběr pro alergické Akity. Negativní bylo, že není nikdy stanovena pevná hranice mezi krmením štěněcími granulemi a granulemi pro dopsělé. Tak jsme tak dlouho pátrali, až……….

Zaplatili jsme si nádherný ozdravný pobyt pro pánečky se psy v Penzionu na Celnici  v Jižních Čechách. Opravdu jsme bydleli a stravovali se v bývalé budově celnice, což bylo pro naši generaci něco vyjímečného. A k tomu nádherná příroda Novohradských hor a nádherní lidé, kteří milují zvířata a udělali by pro ně první a poslední. A tam jsme poprvé slyšeli slovo BARF. A protože máme mezi našimi povahovými rysy zvědavost a přemýšlivost, tak jsme se dostali se stravou úplně někam jinam. Ale to je již jiné téma.

.

    PředcházejícíNásledující