Smutně veselý pondělník

Množírny

Dneska začínám hodně smutně. Donesla se mi zprávička o utrpení členů mého plemene tam kdesi na Strakonicku. Ten odporný dvounoháč nutí akití fenky s PP, aby mu rodily 2 x do roka štěňátka, která pak prodává bez PP za “výhodné ceny”. Vůbec mu nevadí, že fenky trpí, že jsou mimča nemocná a novým majitelům umírají. Žijí v neúnosných podmínkách a nikdo s tím nic nedělá. Věřím tomu, že i pejskové mají své anděly a ti ho co nejdříve tvrdě ztrestají.

Prosím Vás za všechny pejsky, zamyslete se nad svými kroky. Zvažte, proč si svého kamaráda pořizujete. Pejsci s PP se nepořizují kvůli výstavám, ale proto, abyste měli jistotu, že máte zdravého jedince a současně zabránili týrání pejsků u množitelů. Pejsek bez PP Vás může ve svém důsledku stát na vetě více, než byste zaplatili za psa s PP.  Pokud nebude poptávka po pejscích bez PP, nebudou množitelé. Takže několik stále opakovaných rad.

1. Nekupujte si pejsky z neznámého prostředí. Už vůbec ne např. před hyper, supermarketem.

2. Vždy se nejdříve přesvědčete, jak žiji jeho rodiče a sourozenci.

3. Nenechte si namluvit báchorky o nadbytečných štěňatech, kteří již nemohou dostat PP.

4. Uvědomte si, že pes je velký závazek. Změní Vám dokonale zaběhlý způsob života. Zvažte způsob jeho výchovy a hlavně jeho další rozmnožování. Vždy hrozí nebezpečí, že se potomek vašeho miláčka dostane do nesprávných rukou a bude trpět.

5. Ujasněte si, proč si konkrétní plemeno pořizujete a zeptejte se chovatele, co to vše obnáší.

Nejsme věc, které se lze bez následků jen tak zbavit, až Vás omrzíme.

Rafael o.p.s.

Rafael je archanděl léčení a uzdravování. Rafael o.p.s. je první dočasný domov pro týrané pejsky, které zachraňuje a léčí. Právě oslavil rok své činnosti. Zachránil a vyléčil psy, kteří se právě nezodpovědností majitelů dostali do situací krajní nouze. A za to jim patří obrovský dík.

rafael_logoAkorát mně teda dost štve, že nechcete přes ty moje stránečky nakupovat v přírodní lékarně pro psy BARON.CZ. Takže pro ty, kdo to neví. Jednak tam nakupujeme my, mají tam super věcičky nejenom na barf, ale i třeba levandulový olejíček proti klíšťatům a blechám (super účinný) a jiný příprodní přípravky, které nám dělají dobře. A taky různý pamlsky a tak. Druhak jsme se zavázali, že z každého vašeho nákupu přispějeme 3,33% na léčbu psů v tomto domově. Tak nebuďte grglaví a přispějte na dobrou věc. A hlavně je to odzkoušený a funguje to. Tak se nenechejte napálit jinde, jo?

A teď trochu z vesela

Že jezdím za tetou Miškou, to už dávno víte. Hej, ale víte, co nevíte? Tak to se teda nechejte poddat. Byla jsem v Břeclavi za tmy tmoucí největší. Tam Vám byla taková tma, že ani ti rómové nebyli vidět. A proč to píšu? Páč mně vzal páneček na prochajdu tou tmou tmoucí kolem řeky a ponurými uličkami břeclavského sídliště. A najednou hupsajdá, byli jsme v centru města. To Vám bylo světýlek a barevných a blikajících, až mně oči přecházeli.
Ale teď to teprvá přijde. Páneček mně učil chodit po přechodu. Vědí, to my doma na vesnici nemáme. Do města jsme se večer ještě nikdy nepodívali. Až teď v tom Břeclavovi.
Tak teda stojíme si na chodníku a díváme se na červený světýlko na sloupě. A v tom sloupu někdo dělá, ťuk, ťuk, ťuk. Že by tam byl schovaný ten neviditelný róm a  vydával takových zvuků? Páneček mně zase diriguje, čekej, až bude ťukat pořádně. A najednou se rozsvítila zelená barva a ten v tom sloupku rozjel pěknej čardáš. Se musel asi dost zapotit. A my mazali na druhou stranu a já dostala kokinko, že jsem jako poslouchala. A von najednou zase jenom ťuk, ťuk, ťuk. Asi potřeboval načerpat síly na novej čardášek. A za chvilku zas valil ten song. Jinak na netáču mimo jiné píšou, že čardáš je urbanistický cigánský tanec z města Moldava nad Bodvou. Tak to by tak asi sedělo. Tak jsem se tedy naučila chodit přes přechod. Škoda, že se nepovedli fotky, no tak příště. Náhradou dám teda nějaký inačí.
A zbytek si už domyslete sami. Malá nápověda: zvonec, konec, kopec, pohádka

Akinka